Ritka égi jelenség várható hétvégén, ne maradjon le róla

reszleges napfogyatkozas

Ideális körülmények között egész Európában, így Szlovákiában is láthatjuk.

Szombaton részleges napfogyatkozásnak lehetünk szemtanúi: a jelenség során a Hold eltakarja a Nap egy részét, így az félhold alakot vesz majd fel – számolt be az Euronews.

Annak érdekében, hogy tudjuk, pontosan mikor fog bekövetkezni a napfogyatkozás Szlovákiában, figyelemmel kell kísérnünk a meteorológiával foglalkozó weboldalakat, amelyek részletes előrejelzéseket készítenek.

Az eddigi becslések szerint a csillagászati eseményre Nyugat-Európában szombaton késő délelőtt, míg Kelet-Európában a kora délutáni órákban kerül sor, ám mivel felhős időjárás várható, így elképzelhető, hogy lemaradunk a látványosságról.

Tiszta égbolt esetén a magasabb épületek tetejéről, illetve a városok fényeitől távol eső helyekről érdemes nyomon követni a napfogyatkozás minden egyes pillanatát.

(Euronews)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?