Rendnek lenni kell

Baka. Vasárnap délelőtt hazai pályán játszott a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának bakai újonca. A kezdőcsapatból, nagy meglepetésre, kimaradt a gólerős új szerzemény, Ledeczky Imre. „A játékos nem érkezett meg a találkára a megbeszélt időpontban, ezért csupán a cserepadra került.

Baka. Vasárnap délelőtt hazai pályán játszott a nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának bakai újonca. A kezdőcsapatból, nagy meglepetésre, kimaradt a gólerős új szerzemény, Ledeczky Imre. „A játékos nem érkezett meg a találkára a megbeszélt időpontban, ezért csupán a cserepadra került. Rendnek lenni kell, edzőnk senkivel sem tesz kivételt” – magyarázta az említett futballista tartalékok közé történt besorolását Somogyi Iván bakai klubmenedzser.

Az aranyosmarótiak fakócsapata, melyet az A-keret öt játékosa erősített, zártan védekezett, gyors kontrákkal kísérletezett. A Kalmár-legénység nyomasztó mezőnyfölényét a 25:2-es szögletarány fejezi ki a leginkább. Pontrúgásokból azonban nem tudtak hasznot húzni a csallóköziek. A vendéglátók trénere már az első félóra végén megkegyelmezett Ledeczkynek, aki Soós Tibort cserélte. Éppen a csereként játékba avatkozó Ledeczky előtt adódott a 38. percben gólszerzési lehetőség, fejese csupán centiméterekkel kerülte el a ViOn B hálóját. A 45. percben Oravec veszélyes lövésébe vetődtek bele önfeláldozóan a vendégek védői. A 47. percben Ledeczky két csellel tisztára játszotta magát, lövését azonban a hárítani tudta. Az 50. percben az egyik aranyosmaróti védő a büntetőterületen belül kézzel ért a labdához, az érsekújvári Kálmán játékvezető sípja azonban néma maradt... Négy perccel később Andrejkovics fejese a kapufán csattant. A 73. percben Kozmér beadását Ledeczky az oldalhálóba fejelte. A 77. percben Berényit a 16-oson belül szabálytalanul akasztották, a bíró azonban újfent továbbot intett. A 82. percben Horváth veszélyes szabadrúgását a vendégek kapusa nagy bravúrral hárította. A 85. percben Berényi jobb oldalról tört be a vendégek 16-osába, az ötösről azonban lövés helyett a beadást választott. így odalett a bakaiak utolsó lehetősége is. Baka–FC ViOn B/Volkovce 0:0. Játékvezető: Kálmán, 270 néző. Baka: Mautner–Hiczner (77. Soós Tamás), Soós Tivadar, Andrejkovics, Soós Tibor (30. Ledeczky), Berényi, Horváth, Németh (68. Kozmér), Oravec, Zima. (ái)