Önkéntesképzés érsekújvári gimnazistáknak

SZÁZ ILDIKÓÉrsekújvár. Önkéntesség akadályok nélkül címmel tartottak képzést a Pázmány Péter Gimnázium diákjainak a budapesti De juRe Alapítvány munkatársai.

SZÁZ ILDIKÓ

Érsekújvár. Önkéntesség akadályok nélkül címmel tartottak képzést a Pázmány Péter Gimnázium diákjainak a budapesti De juRe Alapítvány munkatársai. A megyei fenntartású iskola épületébe azonban kerekes széken nem lehet bejutni, az akadálymentesített Czuczor Gergely Alapiskolában tartották az önkéntesképző tréninget.

Az előadók megosztották személyes élményeiket és tapasztalataikat a látás-, hallás-, illetve mozgássérültek világából. Tóth Erika, a sérült családokat támogató Carissimi Nonprofit Alap elnöke elmondta, szervezetük eddig a rászorulóknak nyújtott segítséget, most az önkéntes munkára vállalkozókat keresték fel. Tóth Erika választása azért esett az érsekújvári magyar gimnazistákra, mert a diákok eddig is együttműködtek az érsekújvári idősek otthonával és a Mosoly szociális intézettel. A De juRe Alapítvány 1996 óta küzd a sérült emberek társadalmi beilleszkedéséért, jogsérelmeik megszüntetéséért. Céljuk a társadalmi szemlélet megváltoztatása. Eddig Magyarországon segítettek a középiskoláknak olyan szervezetekkel kapcsolatba lépni, amelyek szívesen fogadnának önkénteseket. Az első diákoknak szervezett szlovákiai tréningen Dubniczki Csilla, az alapítvány munkatársa a hallássérültek kommunikációjáról beszélt, majd felolvasta Kálmán Zsófia, a De juRe alapítójának levelét, melyben az állt, hogy az érsekújvári diákok képzése is elősegíti a nyitottabb, toleránsabb generáció felnövését. Nyusti Szilvia jogász a látássérült emberek segítéséről számolt be, az előadó lapunknak elmondta, minden tréning más, mert a csoportban dolgozó diákok érzékenységén és nyitottságán múlik, milyen a közös munka. A diákokkal Takács Nándor és Szirányi Mariann alapítványi munkatárs, valamint Sorbán Gizella asszisztens foglalkozott. Izgalmas volt Nagy Bendegúznak, a De juRe munkatársának humorral, némi iróniával fűszerezett úti beszámolója és kisfilmje, melyben kerekes székben élő egyetemistaként egykori diákéveit örökítette meg. Az előadó hangsúlyozta, az akadálymentesség nemcsak a mozgássérült emberek életét könnyíti meg, hanem az idősekét és a kisgyerekes családokét is.

A mozgássérültek érdekvédelmét felvállaló szervezet munkatársai konferenciákat és kiállításokat szerveznek, kiadványokat adnak ki. A gimnazisták a képzés végén tanúsítványt kaptak az alapítvány munkatársaitól.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?