<p>Névtelen felhívást kaptak azoknak az utcáknak a lakói, ahol újabb munkásszállók építését tervezik.</p>
Nem akarnak újabb munkásszállókat
Tiltakoznak az újabb munkásszállók építése ellen a lakosok. A decemberi önkormányzati ülésen arra kérték a város vezetését, lépjen közbe, vagy gondoskodjon arról, hogy ne lakott területen nyissanak újabb munkásszállókat. Aggodalmaikat egy névtelen felhívás okozta.
Nem a város épületei
„Felhívjuk mindazok figyelmét arra, akik fontosnak tartják a vágsellyeiek életének minőségét, hogy a közeljövőben újabb munkásszállók építését tervezik a városban: az egykori közlekedési pálya, a vásárcsarnok, a vegyészeti szakiskola volt kollégiuma, a Hydrostav épülete és a kórház néhány eladott komplexuma területén. Az építkezési engedélyeket már intézik a vállalkozók, ám a város önkormányzata nem kíván közbeavatkozni” – áll a névtelen felhívásban. Az önkormányzati ülésen két lakos, Radovan Tóth és Jarmila Faktorová tolmácsolta a Pázmány Péter utcában és a Csehszlovák hadsereg utcában élők aggodalmait. A felszólalók elmondták, nem szeretnének munkásszállókat a házuk közelében. Elsősorban a szerb vendégmunkások viselkedésére és a kocsmai támadásokra panaszkodtak. Jozef Belický elmondta, a felhívásban feltüntetett ingatlanok nincsenek a város tulajdonában. Azt mondta, nem tud egyebet ígérni a panaszosoknak, mint hogy az építkezési eljáráskor, a kérelem elbírálásakor jelen lehetnek az érintett utcák képviselői. Belický elmondta továbbá, hogy eddig is dolgoztak a városban az ország keleti végeiből és Lengyelországból érkezett vendégmunkások, és senkit sem zavartak.
A szerbekkel van baj
Vágsellyén román és szerb vendégmunkások laknak, ám a helyieknek elsősorban a szerbekkel van gondjuk. A Vág menti lakótelepen álló házaktól nem messze, a híd lábánál már van egy munkásszálló. Az itt élők nem értik, miért éppen az otthonuk közelében emelnek további két ilyen komplexumot. Jelenleg a kórház egykori nővérszállóját és a Deáki úton lévő volt Jednota központját is vendégmunkások lakják. A koreai cégekben dolgozó román és szerb munkásokkal egy korábbi önkormányzati ülésen is foglalkoztak már a képviselők. Egy embert súlyos testi sértés elkövetése miatt kiutasítottak a városból, és néhány lány a közösségi oldalon panaszkodott arra, hogy zaklatták őket. A statisztikai adatok szerint lopások, támadások nem fordulnak elő gyakrabban azóta, hogy a vendégmunkások ott laknak. A város szeretné bevonni az együttműködésbe a regionális munkafelügyelőség dolgozóit, akik folyamatosan ellenőriznék a városban dolgozókat, van-e érvényes munkaszerződésük és bejelentett ideiglenes lakhelyük.
Megtiltani nem lehet
Jozef Belický arról tájékoztatta a lakosokat és a képviselőket, hogy a környező községekben hasonló a helyzet, 15-20 családi házat vásároltak meg a vállalkozók, ahová vendégmunkásokat költöztetnének. A lakosok azt javasolták, emeljék a városi zónaárat és az ingatlanadót, hogy a vállalkozók ne a lakótelepen építsenek munkásszállókat. A polgármester szerint azonban a lakótelepen nem változtathatják meg a zóna árát. Belický elmondta továbbá, hogy tudomása szerint a kórház eladott épületeiben nem terveznek újabb munkásszállót nyitni. A többi, névtelen felhívásban feltüntetett ingatlannal kapcsolatban sincsenek ilyen jellegű, hivatalosan megerősített információi. „Hajnali ötkor kelek. A Csehszlovák hadsereg utcában lakom, a Karolínka vendéglőnél, ahol esténként elviselhetetlen zaj van. Miért nem épülnek a munkásszállók lakott területen kívül?” – kérdezte Jarmila Faktorová.
Jozef Belický elmondta, a város nem tervezi munkásszállók építését, de megakadályozni se lehet senkit abban, hogy Vágsellyén találjon munkát, és ideiglenesen itt letelepedjen le.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.