Navrátil Károly: irány Rió

Rotterdam/Dunaszerdahely. Harminchét ország 3677 indulója között az elmúlt héten a rotterdami Ahoy sporközpontban rendezett veterán asztalitenisz Európa-bajnokság mezőnyében állt asztalhoz a 41 éves dunaszerdahelyi Navrátil Károly is.

A legifjabbak (40-49 évesek) kategóriájában azzal a titkos céllal indult el, 435 vetélytárssal szemben, hogy szereplésével rajtjogot szerezzen a jövő májusban Rió de Janeiróban sorra kerülő világbajnokságon. Ehhez minimum a legjobb 64-be kellett kerülnie, vagyis ez a matematika nyelvére lefordítva annyit jelentett, hogy a 106 négyfős selejtező csoport egyikéből vagy csoportgyőztesként, vagy pedig a 18 legjobb csoportmásodikként tovább kellett jutnia, és aztán a kieséses rendszerben tovább folyó playoff-sorozatban még minimum két kört tovább kellett mennie. Ennek tükrében nyugodtan állíthatjuk, hogy Navrátil bravúrosan, a várakozást felülmúlva, s talán még önmagát is meglepve szerepelt, hiszen a legjobb 64 között úgy esett ki (2:3-ra kikapva a walesi Hulltól), hogy 2:2-es állás után a döntő, ötödik szettben, 5:3-ra is vezetett...

Csoportelső

No de menjünk csak szépen sorjában. Először is értékeljük a csoportmeccseket. Három győzelemmel csoportelsőnek lenni több, mint kellemes kezdés.... „Jól sikerült a bemelegítés, és ezt szó szerint is értem, hiszen az elmúlt héten Rotterdamban bizony szokatlanul hideg 16-17 fok volt... Ami a sorsolást illeti, biztos kaphattam volna nehezebb ellenfeleket is, hiszen voltak olyanok, akiknek csupa némettel kellett, hogy játsszanak. A mi korosztályunkban 162 német rajtoltt, tehát a 436 induló egyharmada germán volt. Nekem egy svéd, egy holland és egy német ellenfél jutott. A svédtől tartottam, aztán majdnem a német lepett meg, hiszen miután simán 3:0-ra nyertem a svéd és a holland ellen is, már 0:2-re vesztettem, de szerencsére taktikaváltással sikerült fordítanom, s mint utólag kiderült, ez a bravúr nagyon sokat ért a végelszámolásnál...” Olyannyira sokat, hogy veretlen csoportelsőként a rájátszás első körében, vagyis a legjobb 256 között erőnyerőként játék nélkül jutott a legjobb 128 közé, aztán következett az angol Moore....

Nagy tapsot kaptak

„Mivel erőnyerő voltam, megnézhettem lehetséges ellenfeleimet az egymás elleni meccsükön. Az angol Moore remekül játszott, s engem is alaposan megizzasztott, szoros szettekben végül 3:1-re sikerült nyernem, s ezzel teljesítettem titkos célomat, vagyis a legjobb 64-be kerülve rajtjogot szereztem a jövő májusi brazíliai világbajnokságra...”

Még egy kört tovább menni már ugyan csak ráadás lett volna, mégis hogyan értékeli a legjobb 32 közé kerülésért éppen csak elvesztett csatáját? „A legjobb meccsem volt, ellenfelemmel együtt nagyszerű labdameneteket produkáltunk, nagy tapsot kaptunk a mintegy kétezres közönségtől. Az utolsó szettben 5:3-ra vezettem, ha sikerül még egy pontot csinálnom, és 6:3-ra elhúznom, alighanem nyerhettem volna, ehhez két ziccert is elpuskáztam, az ellenfelem 9:7-re fordított, még 9:8-ra feljöttem, de a végjátékban jobb volt a walesi.”

Párosban is

A mezőnyben ott volt egy másik dunaszerdahelyi is, Dr. Jozef Kmeťnek sajnos egyéniben nem sikerült továbbjutnia selejtezőcsoportjából, aztán párosban együtt is elindultak... „És szinte lekopíroztuk az én egyéni szereplésemet, valamennyi csoportellenfelünket egy német, egy ír és egy norvég duót egyaránt 3:0-ra simán vertünk, a rájátszás első körében a legjobb 64 közé kerülésért egy német kettőst vertünk 3:0-ra, majd a legjobb 32 közé egy holland páros nem engedett bennünket, szoros meccsen 1:3-ra kikaptunk. Ez azt jelenti, hogy párosban is indulhatunk Rió de Janieróban... Remélem, sikerül ismét szponzorokat találnom – a mostaniaknak ezúton is köszönöm az anyagi támogatást –, mert a brazíliai világbajnokságon a 110 eurós rajtpénzen kívül az európai szövetség semmit nem áll...”

Hát igen, manapság egy egyéni sportolónak sokkal nagyobb gond a siker lehetőségét megteremteni, mint elérni azt. Éppen ezért a Navrátil Károlyéhoz hasonló sikerekhez hatványozottan is dukál a gratuláció!

ROTTERDAMTÓL RIÓIG

EGYÉNI – csoportmeccsek: Eerland (holland) 3:0, Kjellström (svéd) 3:0, Ogir (német) 3:2. Rájátszás, legjobb 64 közé jutásért: Moore (angol) 3:1, legjobb 32 közé kerülésért Hull (walesi) 2:3.

PÁROS, Jozef Kmeťtyel – csoportmeccsek: Hochmann/Lankisch (német) 3:0, Hanssen/Strand (norvég) 3:0, Eades/Dormmett (ír) 3:0. Rájátszás, a legjobb 64-be jutásért: Bongerus/Wachtschul (német) 3:0, a legjobb 32 közé kerülésért: Earland/Prahshad (holland) 1:3.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?