Minimumból maximum

Zselíz. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának 11. fordulójában járási rangadó szemtanúi voltak szombat délután a futballrajongók Zselízen, ahol az újonc nagyölvediek vendégszerepeltek.

Zselíz. A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának 11. fordulójában járási rangadó szemtanúi voltak szombat délután a futballrajongók Zselízen, ahol az újonc nagyölvediek vendégszerepeltek. Már az első percben két hazai csatár tört a vendégek kapujára, Kokoška lövését azonban Halmo, a vendégek rutinos kapusa hatástalanította. A 23. percben Barecz Tibor lövése tévesztett célt. Tizenkét perccel később Gáloš lövését védte a vendégek hálóőre. Az első játékrészben egyéb számottevő esemény nem került a jegyzőkönyvbe, a nagyölvediek még a helyzetig sem jutottak el. Szünet után azonban fordult a kocka. A 49. percben Šál szabadrúgásánál Halmo újfent a helyén volt. A 65. percben szereztek vezetést a nagyölvediek. Révay Maďart futtatta lyukra, aki habozás nélkül a jobb sarokba célzott. A 68. percben Cziria ugyan három védőt is becsapott, de lövését Barecz Norbert remek mozdulattal hárította. A 78. percben ismét a hazaiak kapusa játszotta a prímet, aki ezúttal Králik lövését védte. A 83. percben Gajdoš fejesénél is hárítani tudott. Barecz a meccs hajrájában azonban két ízben is kapitulált. A 84. percben Halmo mintegy 40 méteres kidobása Drienovskýhoz került. A nagyölvediek aranyosmaróti szerzeménye remekbe szabott szlalommal hámozta át magát a hazaiak védőfalán és futtából a bal sarokba lőtt. Ez volt a gólerős támadó immár 14 találata az új bajnoki idényben! Egy perccel a párharc befejezése előtt Halmo ismét Drienovskýt hozta játékba. A vendégek gólfelelőse Maďarhoz passzolt, akinek a lövését Barecz N. a mezőnybe tenyerelte, a berobbanó Gubov azonban nem hibázott. A mezőny újonca hatékonyabb produkciójának köszönhetően szerzett győzelmet riválisa otthonában. „Elsősorban gyors kontráinknak köszönhetően zsákmányoltunk megérdemelten három pontot Zselízen. Kapusunk káprázatos teljesítményt produkált” – értékelte védencei győzelmét Gubík László, a nagyölvediek edzője. A hazaiak szakvezetője, Štuller István csalódásának adott hangot: „A taktikai utasításokat csak képzett, tapasztalt játékosok képesek betartani. ŽELIEZOVCE–ZBROJNĺKY 0:3 (0:0). Gólok: 65. Maďar, 84. Drienovský, 89. Gubov. Sárga lap: Karko, Barecz Ľubomír, Valach, ill. Krammer, Cziria, Révay, Drienovský. Játékvezető: Šmidovič, 300 néző. ŽELIEZOVCE: N. Barecz Norbert– Karko, Babec, Lehocký (Kotrus),Rotík, Gáloš, Tóth, Ľ. Barecz, Šál, Kokoška, Valach (Čudai). ZBROJNĺKY: Halmo–Gábriš, Krammer, Cziria, Kollár, Révay, Maďar, Čvirik (Gubov), Polák (Balko), Drienovský, Petráš (Králik). (áb)