Magyar–magyar együttműködés a katasztrófavédelem terén

LECZO ZOLTÁNNagykapos. A héten megalakult a Felvidéki Önkéntes Tűzoltók Hálózata (FÖTH).A szlovákiai önkéntes tűzoltó-egyesületek vezetői, valamint a régióbeli polgármesterek részvételével zajló alakuló ülésen ott volt Molnár György, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet igazgatója is.

LECZO ZOLTÁN

Nagykapos. A héten megalakult a Felvidéki Önkéntes Tűzoltók Hálózata (FÖTH).

A szlovákiai önkéntes tűzoltó-egyesületek vezetői, valamint a régióbeli polgármesterek részvételével zajló alakuló ülésen ott volt Molnár György, a Nemzetstratégiai Kutatóintézet igazgatója is. Az alapítók a hálózat elsődleges működési területeként a Felvidék dél-szlovákiai, magyarlakta részét határozták meg, mely a tevékenység során bővíthető. A FÖTH koordináló szervezete a Csicseri Önkéntes Tűzoltó Egyesület és a Szlovákiai Tűzoltó Egyesület Dunaszerdahelyi Járási Bizottsága lett. A szervezet céljai közt szerepel egyebek mellett a jogszabályokban meghatározott tűzvédelmi feladatok megvalósításának a segítése, az eszközállomány-felmérés és a fejlesztéskoordináció, az utánpótlás toborzása, az ifjúsági képzés, valamint továbbképzések szervezése. Ugyanakkor hangsúlyt helyeznének a határon átnyúló kapcsolatok kiépítésére, a hagyományőrzésre, a közös kiadványok megjelentetésére és a hálózatfejlesztési programterv összeállítására.

Nagykaposon egyébként tavaly júniusban Dobson Tibor dandártábornoknak, a Magyar Rendvédelmi Kar elnökének részvételével zajlott szakmai konferencia, mely egyebek mellett a mostani alakuló ülést is előkészítette. Molnár György akkor lapunknak elmondta, azt, hogy az önkéntes tűzoltók Kárpát-medencei hálózatba szerveződjenek, több szempontból is támogatandó kezdeményezésnek tartja. „Az önkéntes tűzoltók szolgálata nemzetstratégiai jelentőségű, hiszen a magyar emberek életének, vagyonának védelme, mentése mindennél fontosabb, és ez a tevékenység a nemzeti hagyományőrzéshez, a közösségépítéshez is hozzájárul. Hogy a külhoni magyar önkéntes tűzoltó-egyesületek tárgyi és személyi feltételei fejleszthetők legyenek, és erre a célra uniós forrást is igénybe lehessen venni, térségenként is meg kell szerveződniük. Intézetünk célja, hogy a 2014 és 2020 közötti időszakban határokon átívelő fejlesztési projekt induljon, ezért kezdtük el a Magyar Tűzoltó Szövetséggel karöltve az ehhez szükséges partnerség létrehozását” – nyilatkozta az igazgató. „Szervezetünk garantálja a szervezési és az anyagi feltételeket a régiónkénti hálózatok létrejöttéhez, az előkészítő találkozókhoz, valamint rendezvények megszervezéséhez. Így történt ez Székelyföldön, Kárpátalján és a Délvidéken, és most itt, Dél-Szlovákiában is. A képzések finanszírozásához is hozzájárulunk. Végső célunk a Kárpát-medencei szintű összefogás megszervezése és a fejlesztési együttműködés folyamatossá tétele” – nyilatkozta a kutatóintézet igazgatója. Április 17-én és 18-án a magyarországi Szarvason rendezik meg a szervezet Kárpát-medencei fórumát.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?