Rozsnyó. Peter Krokavec, a rozsnyói Szent Borbála Kórház igazgatója benyújtotta lemondását. Lépését azzal indokolta, hogy nem képes teljesíteni a hivatal követeléseit, amelyek a kórház gazdasági átalakításával kapcsolatosak. Az igazgató tavaly júliusban foglalta el vezetői posztját.
Lemondott a rozsnyói kórház igazgatója
A Kassa Megyei Önkormányzat részéről érthetetlen az a döntés is, amellyel privatizálni szeretnék az egyébként jól működő, és nyereséges betegszállító szolgálatot. A rozsnyói kórháznak ez a részlege nyereséges, az elmúlt csaknem fél évben mintegy félmillió korona hasznot termelt, amelyből a gépjárműpark modernizálására is telt. A részleg vezetője, Ondrej Knábel szerint már nem lehet további alkalmazottakat elengedni, mert akkor veszélybe kerülne a betegszállítás színvonala.
A megyei képviselő-testület legutóbbi ülését rendhagyó programpontként videovetítés színesítette. A felvétel katasztrófafilmbe illő képekkel kezdődött: egy törött csövön át ömlik a víz a Szent Borbála kórház alagsorában. A patakká terebélyesedő vizet Vasik János képviselő filmezte le, aki Prékop Péter kollégájával együtt vizsgálatot sürget annak kiderítése érdekében, miért nem hárították el a hibát az illetékesek. Bármilyen hihetetlenül hangzik, a csőtörés még tavaly történt, azóta csupán annyit állapítottak meg a vízminták elemzésekor, hogy ivóvízről van szó. A megyei képviselő szerint a szakemberek először azt állították, meg kell várni, amíg a levegő hőmérséklete 8 fok fölé emelkedik, majd amikor a melegedés bekövetkezett, kijelentették, nem tudják megjavítani a vezetéket. Kiderült, a megye vezetése egyáltalán nem tudott erről az abszurd helyzetről. A vetítés eredményeképp a képviselők ígéretet kaptak, hogy rövid időn belül ellenőrök látogatják meg az intézményt. Az anyagi gondokkal küzdő rozsnyói kórházban nem ez az egyetlen hely, ahol szó szerint elfolyik a pénz.
Vasik János felhívta a testület és a megyei főellenőr figyelmét a JKM Parking nevű cégre is, amely az egészségügyi intézmény parkolóját üzemelteti, azaz parkolási díjat szed a kórház udvarán. Ennek eredményeképp a környéken egymás hegyén-hátán parkolnak az autók, mert a sofőrök sokallják az óránkénti hat koronás összeget. A videofelvételen jól látszik, csúcsidőben a kórház udvara szinte teljesen üres. A cég azonban hosszabb ideje nem fizeti a bérleti díjat a területért, a helyi napilap információi szerint 180 ezer koronával tartoznak a kórháznak. „Havi tízmilliós veszteség mellett nem hiszem, hogy megéri óránkénti hat koronás parkolási díjat fizettetni a betegekkel, akikben lelkileg is nyomot hagy ez az intézkedés, lassan elszoknak onnan, más egészségügyi intézményhez fordulnak. Sok helyen kulturáltabban és humánusabb módon oldották meg ezt a problémát. A sacai és a kassai kórházban például úgy, hogy az intézmény mellett ingyenes parkoló működik, az udvarra behajtóknak pedig fizetniük kell a plusz szolgáltatásért” – magyarázta a képviselő.
A rozsnyói Szent Borbála Kórház más természetű gondokkal is küszködik. A szülészeti osztályon az utóbbi néhány hónap leforgása alatt három újszülött halt meg, az eseteket a rendőrség még vizsgálja. (kov, juk)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.