Lekésték a csatlakozást

Kassa. A kiesés elkerülésén fáradozó vasutascsapat pályáján már a mérkőzés elején világossá vált, a hazaiak ezúttal bizony hoppon maradnak. Az eperjesi Tatran fakócsapata ugyanis már a 18. percben 3:0 arányban vezetett a Csermely-völgyi stadionban.
A lagymatagon kezdő vendéglátók már a 3. percben vesztésre álltak.

A lagymatagon kezdő vendéglátók már a 3. percben vesztésre álltak. Ekkor Bašista húzott hasznot a hazaiak egyébként is sokat hibázó védelmének első rövidzárlatából. Negyedóra elteltével Bašista ismételt, ezúttal fejjel talált Kovalík kapujába. Egy perccel később Štieber növelte a vendégek előnyét. A bosszankodó hazai szurkolók ekkor már azt hangozatatták, a Loki lekéste a csatlakozást. A 26. percben Vlčej egyéni akcióból szépíthetett volna, ám lövése a kapufán csattant. A túloldalon Zduríček is a kapufát vette célba. Szünet után a vendégek jobbára csak a labdatartásra törekedtek, a kapuk alig forogtak veszélyben. A közepes színvonalú találkozó 90. percében Kočiš beadásából Lukáč lőtte a hazaiak becsületgólját. Megérdemelten győztek a vendégek. LOKOMOTĺVA KOŠICE–PREŠOV B 1:3 (0:3). A mérkőzést 100 néző előtt Bochnovič vezette. Sárga lap: Tököly, Bereš, ill. Bašista, Štiber, Adam. LOKOMOTĺVA: Kovalík–Erdélyi–Marhefka, Tulčík–Ďuran (42. Bereš), Tököly, Tomusko (64. Kočiš), Račák, Marinčák–Vlčej (71. Lukáč), Janočko. PREŠOV B: Ferenc–Futej–Slanina, Vasiľ–E. Bašista–Durkáč, Guman, Zduriček (80. Adam), Viazanko–Štieber (69. Javorek), Jakubko (R. Lukáč). (kk)