Királyhelmeci hidegzuhany

Királyhelmec. Egy héttel ezelőtt a nagykaposiak otthonában szenvedett egygólos vereséget a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának királyhelmeci listavezetője.

Királyhelmec. Egy héttel ezelőtt a nagykaposiak otthonában szenvedett egygólos vereséget a kelet-szlovákiai IV. liga déli csoportjának királyhelmeci listavezetője. A bodrogköziek kudarca nem csupán a hat meccsen át tartó veretlenségi sorozatuk végét jelentette, hiszen ugyanakkor a tabella élén elfoglalt vezető pozíciójukat is kénytelek voltak átadni a korompaiaknak (Krompachy). A két élcsapat tegnap délutáni királyhelmeci párharca előtt fogadkoztak a csupán rosszabb gólkülönbségük miatt 2. helyre szorult vendéglátók, akik győzelmük esetén ismét élre kerülhettek volna.

A mérkőzés tétje azonban nagy lélektani próbatételt jelentett a hazaiak számára, akik rendkívül idegesen, nagy hibaszázalékkal futballoztak. Az első percek kiegyenlített játéka után a vendégcsapat kezdeményezett többet. A hazaiak csupán elvétve jutottak el kapujuk elé. Reményt keltő momentumnak számított Molnár 18. percben leadott lövése, mely centiméterekkel suhant el a léc felett. A vendégeknek azonban több lehetőségük volt a gólszerzésre. Kettőt ezekből az első félidőben sikerült is kihasználniuk. A hazai bekkek hibájából Lešňák a 30. percben Gyimesi kapujába talált. A 38. percben Ontko 18 méterről leadott lövése landolt a királyhelmeciek hálójában. Fordulás után húsz percen át a hazaiak kezdeményeztek többet. Dakó szabadrúgása a sorfalon csattant, Dako Dénes erős lövését pedig a vendégek védői blokkolták le. A 61. percben kapták meg a kegyelemdöfést a vendéglátók. A taktikailag érettebb, jól kombináló korompaiak harmadik találatát az ötösön őrző nélkül maradt Kurilla szerezte. A királyhelmeciek erejéből ezúttal még a becsületgólra sem futotta.

KRÁĽOVSKÝ CHLMEC– KROMPACHY 0:3 (0:2). Gólok: Lešňák (30.), Ontko (38.), Kurilla (61.). Játékvezető: Frida, 400 néző. KRÁĽOVSKÝ CHLMEC: Gyimesi–Gáspár, Korfant, Orosz, Popália, Dako László (43. Sirokmán), Tárczy, Berta, Dako Dénes, Karnai, Molnár. (pm)