Két ellentétes félidő

Žiar nad Hronom. A listavezető ezúttal a félidei bajnok rimatamásfalvai (Tomášovce) fogadta. A szombat délutáni találkozón nagy rössel kezdtek a vendéglátók. Már a 10. percben vezetést is szerezhettek volna, ám Maruniak helyzeténél Skopal, a vendégek hálóőre jeleskedett.

Žiar nad Hronom. A listavezető ezúttal a félidei bajnok rimatamásfalvai (Tomášovce) fogadta. A szombat délutáni találkozón nagy rössel kezdtek a vendéglátók. Már a 10. percben vezetést is szerezhettek volna, ám Maruniak helyzeténél Skopal, a vendégek hálóőre jeleskedett. Tizenhat perc elteltével újfent a garamszentkeresztiek csatára, Maruniak előtt adódott ziccer, ezúttal is Skopal volt a higgadtabb, s hárítani tudott. A 43. percben Bončo standard helyzetből juttatta vezetéshez a éllovast. Fordulás után a vendégek is hallattak magukról. A 49. percben Pračko lövése szállt a kapu mellé. A 63. percben növelték vezetésüket a vendéglátók. A bal szélen Cervenec húzott el a labdával, pontos beadását Maruniak lőtte a hálóba. A hazaiak kétgólos előnyük birtokában „ráültek” az eredményre, jobbára csupán a labdatartásra összpontosítottak. S ez kis híján megbosszulta magát. A tamásfalvaiak ugyanis mindent egy lapra téve fel kitámadtak, s behozták kétgólos hátrányukat. Mindez a hajrában történt. A 81. percben Berky hagyta faképnél a védőket, s a felső sarokba durrantott. A lagymatagon futballozó hazaiakat a bekapott gól nem serkentette nagyobb erőbedobásra. A párharc utolsó percében Rapi. góllal büntette meg a garamszentkereszti védők újabb megingását. Ezzel azonban már le is telt a játékidő, s igazságosnak mondható pontosztozkodással ért véget a mérkőzés a közepes színvonalú találkozó. Žiar nad Hronom–Tomášovce 2:2 (1:0). Gólok: 43. Bončo, 63. Maruniak, ill. 81. Berky, 90. Rapi. A találkozót 700 néző előtt Turňa vezette. Sárga lap: Ceplák, ill. Oštrom, Berky, Doležal. Žiar nad Hronom: Brezina–Škorník, Jenes, Ceplák (Hejčík), Bončo, Číž, Valachovič (Červenec), Sľuka, Obert (Puliš), Maruniak. Tomášovce: Skopal–Pračko, Motoška, Ilko, Berky, Gášpar, Oštrom, Chromek (Rapi), Doležal (Gluch), Lupták (Drugda), Palaga. (ái)