Játszótereket és sportpályáka

Szepsi/Makranc/Hernádszentistván. Összesen 1,7 millió koronát kap a Pontis Alapítvány és a Kelet-szlovákiai Energetikai Mű?vek jóvoltából az a tizenöt kiválasztott tervezet, mely játszóterek építésére, rendbehozatalára irányul Kelet-Szlovákia különböző községeiben.

A Játszóterek 2008 pályázatra összesen 220 tervezet érkezett, tíztagú bizottság választotta ki a 15 nyertest. A sikeresen pályázók 50–170 ezer korona értékben kapnak hozzájárulást egy-egy játszótér rendbehozatalához vagy kialakításához. A győztes pályázatok kiválasztásában több kritérium játszott szerepet. Fontos szempont volt az, mennyire lesz elérhető a játszótér a nyilvánosság számára. Figyelembe vették az építészeti, esztétikai és környezetvédelmi tényezőket is. A biztonságosság szintén döntő szempont volt az elbíráláskor, valamint az, hogy a helyi közösség részt vegyen a játszótér rendbehozatalában, illetve későbbi karbantartásában. Andrea Danihelová, a Kelet-szlovákiai Energetikai Művek szóvivője szerint örvendetes az a nagy érdeklődés, mely a programot kíséri. Nagyon fontos, hogy a gyerekek szép környezetben, biztonságos helyen játszhassanak, ezért ezt a pályázati programot a jövőben is folytatni fogják. Az idei győztes pályázatok között szerepel például Lőcse víztározó melletti gyermeksportpályája, egy gálszécsi alapiskola többfunkciós pályája, több eperjesi és varannói járásbeli sportpálya vagy játszótér rendbehozatala. Sikeresen pályáztak kisebb települések Poprád, Kisszeben, Sztropkó és Késmárk környékén, valamint az egyik rozsnyói óvoda. A nyertesek között szerepel a kassa-vidéki Makranc község is, mely 100 ezer koronát kapott egy játszótér kialakítására, és Hernádszentistván, ahol a közlekedési játszóteret szeretnék felújítani ugyanekkora összegből. Szepsi szintén örülhet, egyik játszótere megújul. A Severná utcai játszótér rendbehozatalára az ottani óvoda szülői szövetsége pályázott. Az alapítványtól ugyancsak 100 ezer koronát kapnak erre a célra.