Iglói henger a nyitányon

Igló. Egyéves szünet után ismét a harmadik ligába kerültek a gazdag futballhagyományokal rendelkező iglóiak. Szepesség központjában szombat délután az úgyszintén egykor szebb napokat látott kassai Lokomotíva vendégszerepelt.

A szurkolók kíváncsian várták, vajon a főpróbán, vagyis a Szlovák Kupa regionális fordulójában elszenvedett vereség (Spišské Podhradie–Spišká Nová Ves 1:0) érezteti-e hatását a bemutatkozáson. Szerencsére a vendéglátók ezúttal jelesre vizsgáztak a helyzetek kihasználásából, biztosan vették az első akadáyt.

Emil Bezdeda, a hazaiak vezetőedzője a nyitófordulóban már pályára küldhette a kék-fehérek új szerzeményét Novákot, ám másik két erősítésként kiszemelt játékos, Čižmár és Tököly ügyében a ligarajtig nem történt előrelépés. Információink szerint ma már végleg eldőlhet, számíthat-e szolgálataikra az újonc vezetőedzője. A nyitányon mintegy ezer szurkoló buzdítása segítette az FK labdarúgóit, akik tetszetős játékkal, fölényesen verték Hernád-parti ellenfelüket. – Nem szabad messzemenő következtetéseket levonni a győztes találkozóból. A vendégek ugyanis csikócsapattal léptek pályára, a kassai fiatalok kevés rutinnal rendelkeznek, az első két találat után már nem tanúsítottak nagyobb ellenállást. A mieink viszont nem becsülték le ellenfelüket, az utolsó sípszóig nagy erőbedobással küzdöttek. Ennek tudható be fölényes, ötgólos győzelmünk – értékelte az iglóiak sikeres bemutatkozását Milan Dobšinský klubelnök. A győztes csapat mezében főleg Miloš Gallo volt elemében, aki kétszer találta az ellenfél kapujába. Rajta kívül még Slivoš, Fulajtár és Šoltés iratkozott fel a gólszerzők közé.

De vajon elégedettek voltak e hazai tisztségviselők a lelátón összesereglett ezer futballrajongóval? – Még javában tart a nyári szabadságok ideje, a hőségben sokan inkább a vízben keresnek felüdülést. Mi azonban azon munkálkodunk, hogy kísérőrendezvényekkel is pályánkra csalogassuk a focirajongókat. Ezúttal is tombola várta őket, a szerencsés nyertesek mikrohullámú sütővel, Niké márkájú hátizsákkal, kenyérpirítóval távoztak a meccs végén. Hadd ejtsek szót a szuperdíjról, a színes televízióról. A kisorsolt néző a félidőben a félpályáról célozhat a kapura, amennyiben a hálóba talál, övé lesz a szponzor, Zoričák úr által felajánlott tévé – tájékoztatta lapunkat a közönségcsalogató kísérő rendezvényekről a tisztségviselő. Tőle azt is megtudtuk, a szerdai Bardejov elleni folytatásban szeretnék igazolni, hogy a rajton elért fölényes győzelem nem csupán egyszeri nekibuzdulást jelent. – Nem titkolom, az élvonalban szeretnénk végezni, a 3-4. hely megszerzése a cél – vázolta fel a célkitűzést Milan Dobšinský.