<p>Párkány. Nyitra megye oktatási hivatala a csökkenő diáklétszámra hivatkozva egy épületbe költöztetné a párkányi gimnáziumot és a szakközépiskolát. Az intézkedést a hivatal költségmegtakarítással indokolja. Az elképzelés a gimnáziumba járó diákok és szüleik heves ellenállását váltotta ki.</p>
Heves tiltakozást váltott ki a gimnázium tervezett költöztetése
GULYÁS ZSUZSANNA
Hétfőn rendkívüli szülői értekezletet hívtak össze, amelyen Mezei Ildikó, a gimnázium igazgatója vázolta a szülőknek az iskola költöztetésével kapcsolatos elképzeléseket. Az értekezleten jelen volt Szigeti László (MKP) önkormányzati képviselő, az iskolatanács tagja, aki beszámolt a párkányi önkormányzat gimnáziummal kapcsolatos határozatáról, és ismertette az iskolatanács állásfoglalását. „A párkányi önkormányzat és az iskolatanács is határozottan ellenzi a két iskola összeköltöztetését” – tájékoztatott Szigeti.
A rendkívüli szülői értekezleten a szülők úgy döntöttek, aláírásgyűjtésbe kezdnek. A petícióval az iskola költöztetése ellen tiltakoznak. „Tegnap a gimnáziumban és a sétálóutcán gyűjtöttük az aláírásokat. Nagyon gyors szervezkedésre volt szükség. Sok aláírás gyűlt össze, az íveket a napokban eljuttatjuk a megye oktatási osztályvezetőjének” – mondta Glázer Péter szülő, az iskolatanács tagja. A párkányi gimnáziumnak jelenleg 230 diákja van. A régió egyik meghatározó intézménye. „Elhamarkodott, rossz döntés lett volna elfogadni a hivatal utasítását. Nem szabad engedni az efféle nyomásgyakorlásnak, amely mellőzi az önkormányzatiság alapgondolatát is. A költöztetésről nincs megyei határozat” – nyilatkozott Szigeti.
A párkányi gimnázium költöztetését a Híd is ellenzi. Bugár Béla tiltakozó levélben szólította fel Milan Belicát, Nyitra megye elnökét, akadályozza meg a tervezett költöztetést. A Híd egyúttal felszólítja az MKP Nyitra megyei képviselőit is: tegyenek meg mindent, hogy a párkányi gimnáziumnak ne kelljen elköltöznie. „A költöztetés csak álca, az első lépés az intézmény ellehetetlenítése, majd bezárása felé. Ez visszafordíthatatlan károkat okozna a régió magyarságának fennmaradásában és fejlődésében. Ráadásul a kollégium, amelybe a gimnáziumot átköltöztetnék, régi, rossz állapotban van, és nem kevés anyagi eszközre lenne szükség a felújítására. Erre pedig jelenleg nincs keret. Meggyőződésünk, hogy a gimnázium tanulóinak és tanárainak jogukban áll az iskola jelenlegi épületében folytatni közös munkájukat” – áll a Híd közleményében.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.