Hetényi János Napok

Ekel. A Tudós Hetényi János Napok során – amelyet november első hétvégéjén már kilencedszer rendeztek meg Ekelen – a község híres szülöttére, bölcsészre, pedagógusra, jogtudósra, a Magyar Tudományos Akadémia hét ízben koszorúzott tagjára emlékezik a hálás utókor.

Ekel. A Tudós Hetényi János Napok során – amelyet november első hétvégéjén már kilencedszer rendeztek meg Ekelen – a község híres szülöttére, bölcsészre, pedagógusra, jogtudósra, a Magyar Tudományos Akadémia hét ízben koszorúzott tagjára emlékezik a hálás utókor. Ez alkalomból évről évre pályázatot hirdetnek a helyi alapiskola diákjai számára, keresve az irodalom, a képzőművészet terén kimagasló teljesítményt nyújtó tanulókat.

„Az 1786–1853 között élt Hetényi Jánosnak máig szóló üzenete van, mégpedig az, hogy egy kis faluból indulva is válhat híressé az ember, ha van benne tehetség, kitartás és akarat – mondta Vass Laura, a Lilla Művelődési Központ igazgatója a pályázatok kiértékelése kapcsán. – Hetényi János születésétől fogva községünkben élt, csupán tanulmányai ideje alatt hagyta el szülőfaluját, hogy aztán ismét viszszatérjen Ekelre.” Vass Laura emlékeztetett arra is, hogy a tudós lelkész sokat fáradozott a tehetséges falusi gyerekek felkarolásáért, és az évről évre meghirdetett pályázattal ezt a szellemi örökséget igyekeznek ápolni. Az idei Tudós Hetényi János Napok rendezvénysorozata emlékezetes marad az ekeliek számára, mivel ez alkalomból adták át az alapiskola felújított épületét és az iskolaudvarban felavatták Hetényi János szobrát. Az irodalmi pályázat témája is a felújított iskolához kapcsolódott: a diákoknak azt kellett megfogalmazniuk, hogy érzik magukat a szép új környezetben.

A bírálóbizottság a szép számmal beérkezett dolgozatok közül Czita Andrea (7. osztály), Farkas Beáta (8.) és Kulcsár Péter (9.) munkáját találta a legjobbnak. A vers kategóriában Žibrita Alexandra nyújtott kiemelkedő teljesítményt, aki a képeslap-tervezést feladatul adó képzőművészeti pályázaton is 1. helyezést ért el. A második díjat megosztva Beke Adrián és Beke Gábor, a harmadikat – ugyancsak megosztva – Szabó Nikolett és Vajkó Tamás kapta. Az egyéni hangulatú grafikáért a különdíjat Csóka Lucia érdemelte ki. Az eredményhirdetést követően az iskola irodalmi színpada Hetényi János: Sarolta és Adalbert című darabját mutatta be.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?