Használt a vezércsere

Érsekújvár. A III. liga nyugati csoportjának szombati régiórangadóján szakadt meg a komáromiak őszi idegenbeli veretlenségi sorozata. Annak ellenére, hogy a szombati számunkban a két rivális szakvezetői gólszegény mérkőzésre számítottak, négy találat került a találkozó jegyzőkönyvébe.

Nyitra-parti riválisuk otthonában szakadt meg a komáromiak (sötét mezben) őszi idegenbeli veretlenségi sorozataMilan Drozd felvételeFigyelmet érdemel a hazaiak javuló produktivitása. Az FKM játékosai ugyanis a pontvadászat első harmadában mindössze nyolc gólt szereztek. Paradox módon eddigi legeredményesebb játékosuknak hórihorgas védőjük, Zsák Iván bizonyult, aki négyszer iratkozott fel a góllistára. Egyenlő erők küzdelmét hozta a szombati összecsapás, melynek első szakaszában a vendéglátók játszottak enyhe mezőnyfölényben. A 36. percben Píš remekbe szabott egyéni akciója végén a vendégek kapusát elfektetve igyekezett az üresen maradt kapuba emelni a labdát. Herko, a KFC hálóőre ugyan ujjheggyel még hozzáért, Zsák azonban a legjobbkor érkezett, s a hálóba fejelt. A komáromiak ugyan egy hazai védelmi megingásból akár egyenlíthettek is volna, ám az ötösön álló Lúčan nem találta el a pattogó labdát. Szünet után a vendégek percei következtek, akik érezhetően nagyobb fordulatszámra kapcsoltak. Igyekezetüket az 51. percben siker koronázta: Zsák rosszul szabadított fel, Lúčan ezúttal már pontosan célzott. A Nyitra-partiak azonban nem csüggedtek, húsz perccel később ismét vezetéshez jutottak. Trnka három vendégvédő gyűrűjében a hálóba fejelt. A komáromiak ismét nekidurálták magukat, újabb gólt elérniük azonban már nem sikerült. A vendéglátók sorrendben harmadik találatát ismét egyik védőjük, nevezetesen Medgyesi szerezte, aki egy szögletrúgás után 14 méterről félfordulattal talált az ellenfél kapujába. A hazaiak a szezon közben eszközölt edzőcseréjük után még nem kaptak ki. Peter Buranský vezetésével három bajnoki meccsen 7 pontot gyűjtöttek, ráadásul bejutottak a regionális kupa negyeddöntőjébe is.

NOVÉ ZÁMKY–KOMÁRNO 3:1 (1:0). Gólok: Zsák (36.), Trnka (70.), Medgyesi (84.), ill. Lúčan (51.). Sárga lap: Döme, Medgyesi, ill. Hall. Játékvezető: Černek, 300 néző. FKM N. ZÁMKY: Ry-banský–Döme, Medgyesi, Michalička, Poláček, Zsák, Hlavačka (70. Buranský), Píš, Dang Van, Trnka, Sebestyéni (80. Polgár). KFC MAJORKA KOMÁRNO: Herko–Kökényesi (65. Uzola), Zd. Kršteňanský, Podlucký, Havetta, Kamendy, Poruba, Lúčan, Dobrý, Hall, Tóth (75. Konc). (pb)