Három kiállított Óvárott

Óvár. Az első félidő befejezése után már úgy tűnt az óváriak végre térdre kényszerítik a mumusként számon tartott lukanyényeieket, akiknek eddig még gólt sem lőttek a közép-szlovákiai V. liga D-csoportjában. Már a 2. percben vezetést szereztek a vendéglátók: Slávik beadásából György volt eredményes.

Óvár. Az első félidő befejezése után már úgy tűnt az óváriak végre térdre kényszerítik a mumusként számon tartott lukanyényeieket, akiknek eddig még gólt sem lőttek a közép-szlovákiai V. liga D-csoportjában. Már a 2. percben vezetést szereztek a vendéglátók: Slávik beadásából György volt eredményes. A folytatásban előbb György, majd Slávik növelhette volna elő-nyüket, ám baj volt az irányzékkal. A 18. percben azonban Foltán már pontosan célzott, ballal a hálóba talált. Az első félidő hajrájában ismét György volt eredményes, a játékvezető azonban partjelzője beintésére érvénytelenítette a találatot. Ez a mozzanat rányomta bélyegét az óváriak játékára. A folytatásban ugyanis idegesen és nagy hibaszázalékkal játszottak. Félidei pihenő után a vendégek csakhamar szépítettek. Az 50. percben a hazai védők hibáját Kuzma góllal büntette. Az 59. percben Zatyko második sárgája után tíz főre fogyatkoztak a hazaiak. Egy perccel később Holub kapus csak kiütni tudta a labdát, az elmélázó hazai védők gyűrűjében tanyázó Krivanský élni tudott a lehetőséggel. Az emberhátrányban futballozó hazaiak a 64. percben ismét átvették a vezetést. Egy jobb oldali szögletrúgás után Katyi volt eredményes. Ezt követően eldurvult a játék, a vendégek labdarúgói több ízben is durva szabálytalanságokkal tudták csak megtörni az elszántan rohamozó hazaiak lendületét. A 78. percben Híveš kiegyenlített. A hajrában kilenc főre fogyatkoztak a lukanyényeiek. Levegő-ben lógott az óváriak egyenlítő gólja, az eredmény azonban már nem változott. Foltán lövése ugyanis csupán a kapufán csattant. OLOVÁRY–NENINCE 3:3 (2:0). Gólszerzők: György, Foltán, Katyi, ill. Kuzma, Krivanský, Híveš. Piros lap: Zatyko, ill. Híveš, Berec. Játékvezető: Oružinský, 150 néző. (jš)