Három éve vezették be a Losonci járás (okres Lučenec) fejlesztését célul kitűző cselekvési tervet. Ez alatt összesen 60 százalékkal csökkent a regisztrált álláskeresők száma a járásban. Minderről Ján Richter (Smer-SD) munkaügyi miniszter tájékoztatott a kormány szerdai kihelyezett ülésén Bozitán (Buzitka).
Három év alatt 60%-kal csökkent az álláskeresők száma a Losonci járásban
Ugyancsak 60 százalékkal csökkent a tartósan munkanélküliek száma, a miniszter ezt is nagyon pozitív eredménynek nevezte. Elmondása szerint csak az Út a munkaerőpiacra projekt keretében 626 új munkahely létesült, és 1213 ingázó esetében járultak hozzá az útiköltségek térítéséhez.
Richard Raši (Smer-SD) miniszterelnök-helyettes hozzátette: 2016 szeptemberében a Losonci járásban a munkanélküliség mértéke meghaladta a 16 százalékot. Az akciótervben azt a célt tűzték ki, hogy 2020 végéig a munkanélküliséget 12 százalék alá fogják csökkenteni. Raši elmondása szerint a munkanélküliségi ráta már most alig haladja meg a 7,5 százalékot. A járásban 1900 új munkahely létesült, ebből több mint 700 az elmúlt évben.
A munkaügyi minisztérium információi szerint 2016 szeptemberétől összesen 1300 fővel csökkent a rendszeres szociális segélyben részesülő személyek száma. Richter rámutatott: a Losonci járás teljesen különbözik a szomszédos Poltári járástól abban a tekintetben, hogy utóbbi járásban csak egyetlen, száznál több dolgozót alkalmazó munkáltató van, míg előbbiben 15.
Jelenleg csaknem 3500 regisztrált munkanélküli van a járásban. Közülük 1700 főnek csak alapfokú végzettsége van, vagy nem fejezte be az iskolát. „Az ő részükre létesültek a szociális vállalatok. A járásban öt ilyen van” – közölte Richter.
A miniszter „abszolút pozitívnak” nevezte az erre a járásra kidolgozott cselekvési terv eredményeit. Hozzáfűzte: ha most kellene dönteni arról, mely járásokat sorolják a legkevésbé fejlettek közé, a Losonci már a határon lenne. További pozitívumként említette, hogy az új munkahelyek a legkülönfélébb ágazatokban létesültek.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.