Gólözön Nagymihályon

Nagymihály. Vasárnap délelőtt gólfesztivál szemtanúi voltak a futballrajongók a kelet-szlovákiai III. liga 3. fordulójában zajló összecsapáson. A két szomszédvár párharcának első félidejében csupán egyszer kapitulált Vaško, a szobránciak kapusa. A 19. percben Gajdoščík átadásából Capík szerzett vezetést a hazaiaknak.

Nagymihály. Vasárnap délelőtt gólfesztivál szemtanúi voltak a futballrajongók a kelet-szlovákiai III. liga 3. fordulójában zajló összecsapáson. A két szomszédvár párharcának első félidejében csupán egyszer kapitulált Vaško, a szobránciak kapusa. A 19. percben Gajdoščík átadásából Capík szerzett vezetést a hazaiaknak. Ezt követően jobbára a két tizenhatos között pattogott a labda, a rekkenő hőségben lagymatagon mozogtak a játékosok. Fordulás után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak. Ennek cskhamar meg is lett az eredménye. Az 59. percben Ruskovský a nyáron leigazolt Tóth elé tálalt, aki a léc alá durrantott. Nem sokkal később a második gól szerzőjét Mikula terítette földre, a durva szabálytalanságot Mriglot játékvezető piros lappal honorálta. Az emberelőnybe került hazaiak a folytatásban futószalagon szerezték találataikat. A 70. percben Gajdoščík Ruskovskýt futtatta lyukra, a csatár sarokkal Devečkához passzolta a labdát, aki kapásból a hálóba célzott. A 77. percben a hazaiak csapatkapitánya, Nemčík jobb oldali beadására Devečka a legjobbkor érkezett, újabb gólt szerzett. Két perc elteltével a Zemplén játékmestere, Gajdoščík Ruskovskýt szöktette, aki a kifutó Vaško fölött a hálóba emelte a labdát. Négy perccel a találkozó vége előtt Danko a büntetőterületen belül szabálytalanul szerelte a védők gyűrűjéből kimozduló Geročot, a bíró habozás nélkül 11-est ítélt a hazaiak javára, melyet Capík értékesített. Egy perccel a vége előtt Milan Capík bombagóllal állította be a végeredményt. Ez a találat egyben a mesterhármast is jelentette számára. A két csapat egymás elleni mérkőzéseinek krónikájában lapozva derült ki, hogy a nagymihályiak sikere egyben rekordgyőzelmet is jelent. Michalovce–Sobrance 7:0 (1:0), g.: 19., 86 (11-esből), 89. Capík, 59., Tóth, 70., 77. A. Devečka, 79. Ruskovský. Sárga lap: Marcin, ill. Mihaľov, Černega, Danko, Jakuboc. Piros lap: 63. Mikula (Sobrance). Játékvezető: Mriglot, 1200 néző. Michalovce: Komenda–Uhľar (84. Kiršner), Nemčík, Ovák, Adam, Capík, Marcin (77. Žarnay), Gajdoščík, A. devečka, Ruskovský, Tóth (65. Geroč). (jč, ái)