A múzeumbuszban egy térképen végigkövethetjük Petőfi Sándor életútját is (A szerző felvétele)
Farkasdon járt a Petőfi múzembusz
Októberi turnéja után Muravidéken folytatja útját a Petőfi 200 – mozgó múzeumbusz. Nagymegyeren és Nádszegen még megnézhetik az érdeklődők.
Múlt csütörtökön érkezett Farkasdra a Petőfi 200 – mozgó múzeumbusz. Pénteken délelőtt a helyi iskolások nézték meg a tárlatot, délután és szombaton pedig a község és a környék lakosait várták a mozgó múzeumba. Szombaton délelőtt Krassza Ildikó múzeumpedagógus, a Petőfi-busz tárlatvezetője fogadta az érdeklődőket. Lapunknak elmondta, minden helyszínen jó volt a fogadtatás.
„A gyerekeknek azért különleges ez a kiállítás, mert Petőfi Sándort így más szemszögből, interaktív módon ismerhetik meg, új információkat tudnak meg róla. Tetszik nekik, hogy mindent meg lehet fogni, ki lehet venni a kártyákat, táblákat, vannak táblagépek, mozgatható fiókok. A felnőtteknek szintén emiatt is tetszik, de általában örömmel olvassák el a kedvenc verseiket is és sok érdekes információhoz hozzájutnak a költővel kapcsolatban. Úgy tűnik, ők többet tudnak róla, mint a gyerekek, több megmaradt az emlékezetükben a régen tanultakból. Sokan szavalják el kedvenc versüket”
– magyarázta. Megtudtuk tőle, hogy szerda délután Muravidéken folytatja a busz az útját. Farkasdon több napot töltöttek, ott kaptak szállást és onnan utaztak vasárnap Bogyára, hétfőn Gútára. A keddi állomás Nagymegyer, a szerdai pedig Nádszeg. Bárkit szívesen fogadnak, aki szeretné megnézni a tárlatot, nemcsak a helyi látogatókat várják.
Czibula Zsuzsanna, nyugalmazott pedagógus férjével, Czibula Károllyal és unokájával érkezett a kiállításra azért, hogy minél több adatot megtudjon Petőfi Sándor életéről.
„Alapiskolai tananyag, ezért jó alkalom, hogy kiegészítsük az iskolában tanultakat. A költeményei nagyon közel állnak az emberekhez, a diákokhoz is, mert könnyű megérteni azokat, a népköltészet állandóan megjelenik a műveiben. A gyerekek imádták a János Vitézt, főleg, ha illusztráció is volt hozzá vagy megnézhettük a műből készült mesét, az kimondottan tetszett nekik. Nagyon sok Petőfi-verset feladtam fejből megtanulni a gyerekeknek. Mivel dallamosak, ritmusosak, könnyen tanulhatóak, nem is tiltakoztak, örömmel tanulták meg a kötelezőket”
– mondta el Czibula Zsuzsanna. Czibula Károly kiegészítette, amikor Farkasdon felállították a Petőfi-szobrot, az nagyon jeles alkalom volt számukra. A helyi dalárda tagjaként nagyon szeretik a megzenésített verseit, több is szerepel a csoport repertoárjában.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.