Nem minden középiskolában ültek vissza a végzős diákok az osztálytermekbe. Dunaszerdahelyen is többféle gyakorlattal találkozhatunk az iskolákban, a somorjai gimnázium végzős diákjai most a továbbtanulásra fókuszálnak.
Eltérő gyakorlat a középiskolákban
A Nagyszombat megyei önkormányzat által fenntartott középiskolákban a múlt hétfőn visszavárták az érettségi előtt álló diákokat. Miután Branislav Gröhling oktatási miniszter bejelentette, hogy idén is elmarad az érettségi, a megyei önkormányzat az iskolák vezetésére és a regionális közegészségügyi hivatalok döntésére bízta a jelenléti oktatás, és a diákok sorsát.
Személyes kapcsolat
Hétfőtől újra megteltek élettel az Informatikai és Szolgáltatóipari Szakközépiskola tantermei, körülbelül százhúsz negyedikes diák tért vissza a jelenléti oktatásba. „Azért hogy a diákok érettségi jegyet kapjanak, sikeresen le kell zárni ezt az évet és nem árt nekik egy kis pótlás. Örülnek nekünk a gyerekek, betartjuk az előírásokat, a hétvégén újra tesztelés, ha fertőzöttet találnak, akkor újra tervezünk” - nyilatkozta Vajda Angelika igazgató.
A pedagógusok is egyetértenek abban, hogy szükség van a személyes kapcsolatra, a kötelező maszkviselés miatt azonban egyelőre ez sem teljes. A diákok is főleg az FFP2-es maszk miatt panaszkodnak, ezt leszámítva örülnek annak, hogy fél év után újra együtt lehetnek.
Kilencvenből öten
Merőben más a helyzet a Vidékfejlesztési Szakközépiskolában, ahol a kilencven végzős közül csak öten tértek volna vissza az iskolapadba. Szabó László, a dunaszerdahelyi szakközépiskola igazgatója a tanárokkal való egyeztetés, és az órarend átszervezése után szerdán nyitotta volna ki az osztályokat a végzősöknek, addigra azonban kiderült, hogy elmarad az érettségi, és ez jelentősen megváltoztatta a helyzetet. „A hétvégén még úgy tűnt, hogy a diákok szeretnének visszajönni, hogy felkészítsük őket az érettségire, hogy megkapják még az utolsó motivációt a vizsga előtt.
Amikor megtudták, hogy nem lesz érettségi, nemet mondtak, ez érthető is. A jelenlegi viszonyok között korrektebb az online oktatás” - fogalmazott Szabó László,
aki nem gondolta volna, hogy ismét elmarad az érettségi, mert szerinte a tapasztalatok alapján online is megszervezhették volna a vizsgát. Most folytatódik az online oktatás a Vidékfejlesztési Szakközépiskolában, naponta reggel 8-tól délután 1-ig vannak óráik a diákoknak. „Jelen helyzetben szerintem ez a legjobb megoldás” - jegyezte meg az igazgató.
Fókuszban a főiskola
Szinte az összes végzős diák megjelent hétfőn a somorjai Madách Imre Gimnáziumban. Trencsík János igazgató felhívta a figyelmet arra, hogy ha az érettségi el is marad, szeptembertől főiskolán, egyetemen kell majd helytállni a diákoknak.
„Pótolni kell néhány hiányosságot. Most a tudás, és a jövőjük miatt kellene, hogy itt legyenek” - véli az igazgató, aki szerint néhány diáknál inkább a motiváció hiányzik.
A gimnáziumban át tudták venni a tananyagot, az elmúlt hónapokban is teljes órarend szerint oktatták a diákokat, Trencsík János szerint elsősorban a tananyag rögzülése, és a gyakorlat miatt fontos a jelenléti oktatás. Az igazgató és a tanárok tegnap egyeztettek, úgy döntöttek, hogy folytatódik a végzősök jelenléti oktatása. „Van rá igény a gyerekek részéről. A továbbtanulás szempontjából próbálunk elvonatkoztatni a tantervtől, és arra fókuszálni, amire majd a diákoknak szükségük lesz, vagy igényük lenne” - közölte Trencsík János.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.