Lángokban állt tegnap éjszaka az egyik családi ház a falu központjában, amelyikbe szerdán délután három érsekújvári roma családot költöztettek be. Egy szétolvadt hűtőszekrényt, több zsák megégett krumplit, szekrényeket, ágyakat láttunk tegnap reggel szénné égve a ház udvarán.
Éjszaka felgyújtották az érsekújvári romák bútorait
Kedden délután megérkezett a községbe az első érsekújvári csoport, mintegy tizennyolc ember. Szerdán azonban már egy kisbusznyi lakót hoztak Nagysallóra, négy teljes nagycsaládot. A helyiek úgy tudták, hamarosan újabb busznyi ember érkezik Érsekújvárból az egyik emeletes házba. Nagysallónak voltak már korábban is hasonló gondjai, Késmárk polgármestere vásárolt itt három házat a városból kilakoltatott romák számára, idén július és augusztus folyamán csaknem hetven lakost költöztettek be más településekről a faluba. A helyiek dühösek, és nem nézik jó szemmel az újabb népes családok érkezését. Érsekújvár önkormányzata versenypályázat útján egy koronáért értékesítette a város központjától nem messze található Laktanya és Vár utcai házat, a lakbért és a rezsiköltségeket lehetőségeikhez mérten fizető mintegy hatvan lakó számára szükséglakásokat biztosított a város területén. A lakóházakat megvásárló új tulajdonos nevét csak a pénteki sajtótájékoztatón kívánják közölni. A többi lakbérhátralékos számára az új tulajdonos hajlandó volt szállást biztosítani, de nem a város területén, ami ellen az érintettek hevesen tiltakoztak a főtéren. Értesüléseink szerint az érsekújvári járásbeli Kisújfalura és a lévai járásbeli Nagysallóra és Kissallóra költöztettek ki lakbérhátralékos családokat, három család kapott egy házat. (száz)
[Új Szó, 2007. 09. 14.]
Jogilag tiszta, de nem tisztességes
Kotora Marián, Nagysalló polgármestere: „Nem találok szavakat arra, ami az elmúlt napokban történik. Ma estére falugyűlést szervezek, hogy elmagyarázzam a lakosoknak, semmi közöm nincs az egészhez, ugyanolyan fájdalmasan érintenek a történtek, mint őket. Több mint ötven ház áll üresen, szegény vidék a miénk, ahol csak nehezen jutnak munkalehetőséghez az emberek, emiatt nagyon olcsó itt az ingatlan. Ennek ellenére a falu nem engedheti meg magának, hogy az amúgy is szerény költségvetéséből felvásárolja az üresen maradt házakat. Ugyanakkor azt sem tilthatjuk meg senkinek, hogy itt ingatlant vásároljon. Annyit tehetünk, hogy addig nem kapnak az új lakók letelepedési engedélyt, amíg nem hoznak érvényes tulajdonlapot.” (száz)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.