Akkreditálták a polgárőrséget: már hivatalosan is együttműködhetnek az állami szervekkel

Az akár 100 főt is mozgósítani képes polgárőrség hivatalos szervezetté vált (Forrás: Občianska stráž Slovenskej republiky/Facebook)
Nemesócsa |

Két év kérvényezési procedúra után ma kapta meg a civil kezdeményezés, a Szlovákiai Országos Polgárőrség - Občianska stráž Slovenskej republiky a hivatalos dokumentumokat arról, hogy jogilag is elismerik őket.

Az Új Szó hasábjain is olvashattak a 2019 óta aktívan működő, önkéntesek segítségével dolgozó szervezet történetéről. A Szedlák Kristián által megalapított és vezetett kezdeményezés az elmúlt évek során több mint 250 esetet oldott meg, és számtalan egyéb helyzetben segítette az állami szervek munkáját a közbiztonság területén, eltűnt személyek felkutatásában, illetve katasztrófaelhárításban. 30 állandó segítőjük mellett vészhelyzet esetén akár 100 fő mozgósítására is képesek.

A Szedlák Kristián által alapított szervezet eddig nem pályázhatott állami támogatásokra (A szerző felvétele)

Hivatalos szervezet

Ez az akkreditáció azt jelenti, hogy jogi értelemben elismertek minket és innentől kezdve pályázhatunk állami támogatásokra is

 – osztotta meg lapunkkal az eddig csupán adományokból és felajánlásokból működő Szlovákiai Országos Polgárőrség vezetője. A dokumentum feljogosítja őket arra, hogy hivatalosan együttműködhessenek állami szervekkel és olyan pályázatokban is részt vegyenek, melyekre a korábbi formában nem volt lehetőségük.

„A munka most kezdődik igazán”

„Ez a státusz megerősít abban, hogy az utunk értelmes és szükséges. »A mély elkötelezettség egy álom iránt nem jelent korlátokat és kényszert: felszabadít. Még egy bonyolult, kanyargós ösvény is elvezethet a célodhoz, ha egészen a végéig elmész.« Köszönjük mindenkinek, aki hitt bennünk, támogatott, és részese volt ennek az útnak. A munka most kezdődik igazán – de most már együtt, hivatalosan is” – osztották meg a Szlovákiai Országos Polgárőrség közösségi oldalán, melynek ma már 27 000 követője van.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?