Egy szakközépiskola, ahol reagálnak a piaci igényekre

Kassa. A 21. század technológiáját tanítják a Kassai Középfokú Ipariskolában, ahol a kelet- és közép-szlovákiai régióban elsőként teremtették meg a feltételeket a számítógép vezérelte megmunkáló gépek kiszolgálásának és programozásának oktatására.

Kassa. A 21. század technológiáját tanítják a Kassai Középfokú Ipariskolában, ahol a kelet- és közép-szlovákiai régióban elsőként teremtették meg a feltételeket a számítógép vezérelte megmunkáló gépek kiszolgálásának és programozásának oktatására.

Az ehhez szükséges modern laboratórium létrehozásával kapcsolatos költségeket az iskola fenntartója, a megyei önkormányzat fedezte. A gépek 4,8 millióba, a régi, alagsori műhely átalakítása pedig további 700 ezer koronába került. „Egy iskola számára túlságosan nagy luxus egy ilyen laboratórium, ezért a jövőben a környékbeli szaktanintézményeknek is felajánljuk a lehetőséget, hogy nálunk képezzék a jövő szakembereit. Sőt, tárgyalunk a munkahivatallal is. Ha minden a tervek szerint halad, nálunk kezdődnek azok az átképzési tanfolyamok, amelyek során a gépészeti alapismeretekkel már rendelkező munkanélküliek megismerkedhetnek az úgynevezett CNC-technológiával” – mondta lapunknak Katyi János, a felsőfokú szakképzés vezetője.

A kassai „ipari” igazgatója, Pulen Lajos örömmel állapította meg, hogy a régióban működő vállalatok részéről is komoly érdeklődés mutatkozik a laboratórium iránt. Ők elsősorban „testreszabott” kurzusokat igényelnek majd, mivel olyan szakembereket szeretnének alkalmazni, akik ismerik az általuk gyártott termékeket, és egyaránt rendelkeznek számítástechnikai és gépészeti ismeretekkel. A Ford Getrang vállalat például kizárólag ilyen képesítéssel rendelkező alkalmazottakat vesz fel az új üzemébe. A CNC-technológia oktatásával a 150 éves múlttal rendelkező, jó hírű iskola felzárkózott a fejlett Nyugathoz, ráadásul a hároméves felsőfokú képzésben részt vevő diákok háromdimenziós tervezést és méréstechnológiát is tanulhatnak, a végzősök között pedig gyakorlatilag nincs munkanélküli, hiszen a vállalatok szó szerint versengenek értük.

Múdra Rozália, a megyei hivatal igazgatónője a laboratórium ünnepélyes átadásán példaként állította az iparit a többi oktatási intézmény elé, a kezdeményezés ugyanis „alulról”, az iskolából érkezett, vagyis megvalósult az az ideálisnak tartott eset, amikor egy szaktanintézmény rugalmasan reagált a piac követelményeire. A megyei képviselők ezért pártállástól függetlenül, egyhangúlag hagyták jóvá a kezdeményezés anyagi támogatását.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?