<p>Március 4-én, a Magyar-szlovák Infrastruktúra Vegyesbiztottság soros ülésén végre megegyezés született az új komáromi Duna-híd fekvéséről – tájékoztatta tegnap a sajtó képviselőit Zatykó János, Dél-Komárom polgármestere.</p><!-- AddThis Button BEGIN -->
<a class="addthis_button" href="http://www.addthis.com/bookmark.php?v=250&pub=xa-4af18e613d12bca3">… src="http://s7.addthis.com/static/btn/v2/lg-share-en.gif" width="125" height="16" alt="Bookmark and Share" style="border:0"/></a><script type="text/javascript" src="http://s7.addthis.com/js/250/addthis_widget.js#pub=xa-4af18e613d12bca3"…;
<!-- AddThis Button END -->
Döntés született az új Duna-híd fekvéséről
A magyar delegációt Csepi Lajos közlekedési szakállamtitkár, a szlovák küldöttséget Milan Mojš, a közlekedési minisztérium államtitkára vezette. „Mindkét fél megszavazta, hogy a hidat a város nyugati felén, azaz Győr irányában, a vasúti híd közelében kell megépíteni” – mondta Zatykó János. Az ülésen arról is döntöttek, hogy a magyar fél egy hónapon belül kidolgozza és a szlovák fél elé terjeszti a híd építéséről szóló kétoldalú egyezmény tervezetét, és a vegyesbizottság még április folyamán tárgyal róla. Zatykó János szerint nincs akadálya, hogy az áprilisi ülésen aláírják az egyezményt. „Remélhetőleg ezután felgyorsulhatnak az események, és a parlamenti választásokat követően felálló kormányok is fontosnak tartják majd a híd megépülését” – tette hozzá. Úgy véli, még 2014 előtt megkezdődhetnek a munkálatok. A szlovák kormány ugyanakkor a tavalyi komáromi kihelyezett ülésén egy korábbi időpontot is reálisnak tartott.
Bastrnák Tibor, Észak-Komárom polgármestere rámutatott: közel egy év elveszett azzal, hogy helyi szinten egyesek megkérdőjelezték a híd fekvését, pedig a hatástanulmányokat szakemberek dolgozták ki. Ennek az lett a következménye, hogy a szlovák közlekedési miniszter új hatástanulmány kidolgozását rendelte el, amely tavaly év végére készült el. „A dokumentum ugyanúgy a nyugati fekvést tartja elfogadhatónak, mint a két város által korábban kidolgoztatott anyag” – monda. A két ország közti egyezmény aláírását követően a kivitelezési tervek kidolgozása, majd a beruházás pénzügyi fedezetének biztosítása következik. Az új híd megépítése a tervek szerint mintegy 66,4 millió euróba kerülne, s nagy része uniós forrásból származna. „A további lépések már a kormányokra hárulnak, a mi célunk azt volt, hogy olyan fázisba juttassuk a beruházást, ahonnan már ne lehessen visszafordítani” – szögezte le végezetül Bastrnák Tibor.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.