Bővült a komáromi speciális alapiskola

Összkomfortos lakókonténe- rekben kialakított termekkel bővítik az évek óta helyhi- ánnyal küzdő magyar tan- nyelvű speciális alapiskolát.KomáromA konténerek néhány hete érkeztek meg, jelenleg zajlanak az utómunkálatok; az iskola előreláthatóan januártól tud fogadni új diákokat.Az iskola gondjai két

Összkomfortos lakókonténe- rekben kialakított termekkel bővítik az évek óta helyhi- ánnyal küzdő magyar tan- nyelvű speciális alapiskolát.

Komárom

A konténerek néhány hete érkeztek meg, jelenleg zajlanak az utómunkálatok; az iskola előreláthatóan januártól tud fogadni új diákokat.

Az iskola gondjai két évvel ezelőtt kezdődtek, miután a közegészségügyi hivatal nem engedélyezte tovább a városi szabadidőközpontban két kihelyezett osztályuk működését. A Kassai utcai épületben viszont minden termük foglalt volt, kényszermegoldásként egy évig az étteremben is folyt az oktatás. Helyzetüket súlyosbította, hogy megszűnt a bérleti szerződésük a Munka utcai alapiskolával, amely addig helyet adott az autista gyerekek osztályának. Mindezek miatt két éve már egyáltalán nem tudtak új diákokat felvenni. A helyzetet bonyolította, hogy az iskola városi tulajdonú ingatlanban működik, miközben fenntartója a Nyitrai Járási Hivatal oktatási osztálya. A város és a fenntartó nem tudott megegyezésre jutni abban, hová is helyezhetnék át a speciális iskolát, illetve hol nyithatnának számukra újabb osztályokat. A városi képviselő-testület végül úgy döntött, a szabadidőközpont eladásából származó bevétel egy részét, 136 ezer eurót a speciális alapiskola tanteremhiányának enyhítésére, valamint az épület ablakainak cseréjére fordítja. Ez utóbbira is nagy szükség volt, mivel a korábban bölcsődeként, majd óvodaként szolgáló épületen nagyon kicsik voltak az ablakok, az egyébként is kis osztálytermek kevés fényt kaptak.

Nagy Beáta igazgatónőtől megtudtuk, hogy a konténerekben két kisebb és egy nagyobb osztályterem, valamint tornateremként szolgáló helyiség, öltöző és zuhanyzó kap helyet. „Jelenleg 98 diákunk van, közülük 82 ide Komáromba, 16-an pedig a bátorkeszi kihelyezett osztályba jár – mondta az igazgatónő. – Az új termeknek köszönhetően mintegy 20 tanulóval tudjuk bővíteni a létszámot.” A hivatalos átadás után kérvényezhetik a járási közegészségügyi hivataltól a megnövekedett diáklétszámra vonatkozó új működési szabályzat jóváhagyását. Ha megkapják az engedélyt, várhatóan januártól tudják fogadni azokat az értelmileg sérült gyerekeket, akik jelenleg, kényszermegoldásként, „normál” alapiskolába járnak. Gond lehet azonban a finanszírozás, a diákokra járó normatív támogatást ugyanis mindig a szeptember 15-i létszámhoz szabja meg a fenntartó. „Augusztusban három tanerőtől meg kellett válnunk, de remélhetőleg a következő tanévben ismét több pedagógust tudunk alkalmazni” – tette hozzá Nagy Beáta.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?