Bejött a papírforma

Baka. Nem játszottak alárendelt szerepet a bakai pályán a végeken kullogó somorjaiak, mégsem szereztek pontot a vasárnapi focimatinén. Jozef Šajánek védencei ezúttal is gólképtelennek bizonyultak.

A nyugat-szlovákiai IV. liga délkeleti csoportjának csallóközi rangadóján nem volt öldöklő az iram. Meglepetésre a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést. Már a 6. percben Lipka került góllal kecsegtető helyzetbe, lövését azonban a hazaiak rutinos kapusa, Mautner hárította. A 23. percben ismét a bakaiak kapusa játszotta a prímet. Előbb ugyan Őszi lövését csak üggyel-bajjal öklözte a mezőnybe, ám a berobbanó Čierňava dupláját már biztosan védte. Csupán a két vendégziccert követően kapcsoltak nagyobb fordulatszámra a vendéglátók. A 41. percben vezetést szerezhettek volna: Čierňava a büntetőterületen belül kézzel ért a labdához, a játékvezető habozás nélkül a tizenegyest ítélt. Soós Tamás büntetőjét azonban Pörsök kivédte! Egy perc elteltével az egyébként somorjai illetőségű ítéletvégrehajtó helyrehozta hibáját. A tizenhatos tájékáról leadott lövése Vodička testén irányt változtatva a hálóban landolt. Fordulás után már a hazaiak uralták a pályát. A Szaban-legénység előnyét az 52. percben Molnár Krisztián növelte, aki Berényi átadásából húzott hasznot. Az 56. percben szépíthettek volna a vendégek. Vodička beadását azonban Čierňava a kapu fölé fejelte. A 85. percben Ďuriš közeli fejese tévesztett célt. Három perccel a meccs vége előtt Berényi lövését védte Pörsök. A presztizscsata krónikájához tartozik, hogy a rangadó rendkívül sportszerű légkörben zajlott. Újra bebizonyosodott, a somorjaiak játéktudásban felveszik a versenyt a legjobbakkal is, vesztüket, mint az őszi idényben általában, ezúttal is a gyatra helyzetkihasználásuk okozta.

BAKA–ŠAMORĺN 2:0 (1:0). Gólok: Soós Tamás (42.), Molnár Krisztián (53.). Sárga lap: Oravec, ill. Fojta, Čierňava. Játékvezető: Kukan Zsolt, 450 néző. BAKA: Mautner–Pozor, Soós Teodor, Soós Tamás, Matus–Berényi, Ďuriš, Najman, Molnár Krisztián–Turza (83. Tóth Ferenc), Oravec (70. Zima). ŠAMORĺN: Pörsök–Fojta, Lipka, Méry, Čierňava–Dzurňák, Molnár Sándor, Almási, Matejov (75. Chrenka)–Vodička, Őszi (65. Kulich). (si)