Az első termelői piac a fedett piactéren
2022. augusztus 5. 19:30

Az építkezés során ízlésesen kialakított új dizájn és a sok árus nem csak az oda igyekvő érdeklődőket csalogatta, hanem a kíváncsi turistákat is, akik eredetileg a termálfürdőbe indultak volna. Ugyan az előrelátható eső miatt a 35 jelentkezőből több értékesítő is lemondta a részvételt, még így is jelen volt annyi termelő és kézműves, hogy feltöltsék a pultokat.
Ez az épületrész korábban teljesen elhanyagolt volt. Miután a szomszédunkban álló épületek új tulajdonoshoz kerültek, a Lebeco pékséghez, és a piactér kialakításának terve is megvalósult, arra gondoltam, hogy ne maradjon a hely kihasználatlanul és Nyárad, Tallós, Gúta és Bős példájára, egy különlegesebb, őstermelői piaccal nyissuk meg.
– árulta el Görföl Vilmos a szombati esemény szervezője és a Piactér melletti épület, a Görföl Center tulajdonosa.
Kapjon nagyobb hangsúlyt a belváros
A Lebeco pékség és a Görföl Center által megvalósított termelői piacok fontos célja, hogy a helyiek újra felfedezzék a várost.
Szeretnénk visszacsalogatni a lakosokat a belvárosba, ugyanis az utóbbi időben inkább a fürdő felé irányult a figyelem, és aköré koncentrálódtak az események.
– teszi hozzá. Annak ellenére, hogy az új piactér a belvárosban található, a nagy körforgalom mellett, nem okozhat gondot a parkolás, ugyanis ha a pékséghez tartozó helyek nem lennének elegendőek, a Görföl Center hátsó bejáratánál található nagy udvaron is megállhatnak a vásárlók. Friss tojás, zöldség, gyümölcs és méz mellett akadt még számos kézműves termék, például díszített fa háztartási tárgyak, táskák, cirokseprűk, különleges zuzmóképek, kézműves szappanok és gyermekruhák, melyeket megvásárolhattak az érdeklődők. A későbbiekben szerda és szombat délelőttönként az épületrész klasszikus városi piacként üzemel majd.
Az árusok visszajelzései alapján ez egy nagyon jó kezdeményezés, többen is mondták, hogy hagyományt teremthetünk a helyi termelői piacoknak.
– mondta Görföl Vilmos.
Úgy vagyunk az újságírással, mint a hivatásos zenészek: fellépünk naponta a „kőszínházban", elegáns ruhában a hűséges, bérletes közönségünk előtt, vagyis eljuttatjuk a postaládákba, árushelyekre nyomtatott napilapként a fizetős Új Szót. És mondhatjuk azt, hogy kiállunk a mélyen tisztelt publikum elé a korzón is, kicsit könnyedebben szórakoztatjuk, elgondolkodtatjuk a közönséget, érzelmeket kiváltva az erre járó tömegből. Ez az előadás pontosan olyan szenvedélyes, mint a kőszínházi fellépés, ugyanúgy sok munkával jár, mégis ingyenes. Ha tetszett, hálásan fogadjuk adományát, amit a jelképes hegedűtokba helyezhet. Eddigi felajánlásait is szívből köszönjük az új hangszerekhez, a zenekar bővítéséhez, a repertoár kiszélesítéséhez: az ujszo.com naprakész működtetéséhez.
Ha támogatna bennünket, kattintson az alábbi gombra. Köszönjük.
Támogatom
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik. Egyben felhívjuk figyelmüket, hogy a kommentekhez tartozó IP címeket a rendszer elraktározza.