Az éllovas kínkeserves győzelme

Borsa. Nagy kínok közepette sikerült kicsikarni a győzelmet a Nagy-legénységnek a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának tegnapi rangadóján. Hiába rohamoztak kilencven percen át a borsiak, a visszatérő Deme kapus remek napot fogott ki, szinte lehetetlen volt túljárni az eszén.

Borsa. Nagy kínok közepette sikerült kicsikarni a győzelmet a Nagy-legénységnek a kelet-szlovákiai V. liga délkeleti csoportjának tegnapi rangadóján. Hiába rohamoztak kilencven percen át a borsiak, a visszatérő Deme kapus remek napot fogott ki, szinte lehetetlen volt túljárni az eszén. Az első perctől kezdve alárendelt szerepet játszottak a csicseriek. A győztes gól egy védelmi hibából született: a két középső védő nem értette meg egymást, így Elek gond nélkül tüzelhetett, de neki is csak a kipattanót sikerült a hálóba pofoznia. A megérdemelt győzelemnek köszönhetően már most eldőlt, hogy a hazaiak telelnek az élen.

BORŠA–ČIČAROVCE 1:0 (0:0), gólszerző: Elek (74.). Sárga lapok: Petruska, Jakab, Hornyák B (mindannyian Čičarovce). Játékvezető: Ruščansky, 180 néző.

BORŠA: Grošaft–Hajdu, Behiňa, Nagy T., Sovák (Gánóczi), Horňák, Mihouk, Nagy A., Nagy M., Ruščančin (Vrábel), Elek. Edző: Nagy Tibor. ČIČAROVCE: Deme–Bačo, Stanko, Hornyák B., Jakab, Majoros M., Petruska, Majoros J. (Brezo), Balog, Hornyák F., Dožicky (Ilko). (kb)

VÉLEMÉNYEK

Id. Nagy Mihály (Borša): „Temérdek helyzetet dolgoztunk ki, ezekből üggyel-bajjal csupán egyet tudtunk értékesíteni. Nagyon jól játszottak a fiúk, de a kapu előtt egyszerűen átok ült rajtunk.”

Čiribán Tibor (Čičarovce): „Ismertük a listavezető erényeit, ezért választottuk a védekező hadrendet. Elismerem, a mezőnyben jobb volt az ellenfél. A fiúk betartották a taktikai utasításokat, sajnos egyszer hibáztunk, vesztettünk.”