Az állam jelölje ki a polgároknak az egészségbiztosítót?

Rigó Edit, Dunaszerdahely:
Felháborítónak tartom, hogy az állam kötelezni akarja az embereket arra, melyik egészségbiztosító szolgáltatásait használják. Én azt akarom választani gyermekeimnek, ami a legjobban megfelel nekik.

Rigó Edit, Dunaszerdahely:

Felháborítónak tartom, hogy az állam kötelezni akarja az embereket arra, melyik egészségbiztosító szolgáltatásait használják. Én azt akarom választani gyermekeimnek, ami a legjobban megfelel nekik. Ha lesz rá mód, mindenképpen a jelenlegi biztosítónál maradok, és nem engedelmeskedem az államnak. Ez egyszerűen nem jó, ahogy Fico akarja. Senki nem kötelezheti a gyermekemet semmi olyanra, amivel én nem értek egyet. Márpedig én nem a két állami biztosító egyikénél vagyok.

Szalai Ernő nyugdíjas, Zselíz:

Támogatom a módosítást, én már eddig is az Általános Egészségbiztosító ügyfele voltam, állami orvoshoz jártam. Ha magánorvos kezelne, vagy biztosítót váltanék, akkor külön meg kéne fizetnem az orvost is, meg a kezeléseket is.

Bokros Zoltán közgazdász, Léva:

Engem nem zavar ez a terv. A szabad választás elve persze egy kicsit csorbát szenved, de értem, hogy az állam takarékoskodni akar, és akik után a közösből megy a járulék, azok helyett joga van eldönteni, hová tartozzanak. Az elképzelés az, hogy ha összpontosítva lesznek a biztosításból befolyó pénzek, akkor jobban lehet majd ezt az összeget elosztani, jobban lehet takarékoskodni, hatékonyabban lehet elérni, hogy a pénz a rendszerben maradjon. Céljuk, hogy valóban az egészségügybe kerüljön vissza a befolyt összeg legnagyobb hányada, és ne menjen magánkézbe. Egyrészt minél több biztosítótársaság van, annál több felé megy a pénz, s ez nem segíti elő a hatékony működést, sok megy el a működési költségekre. Másrészt a magánbiztosítók minél nagyobb haszonra törekszenek, s ezt nem forgatják vissza az egészségügybe. Egyelőre engem nem foglalkoztat igazán ez a téma, mert nincsen igazi kereslet-kínálat, még gyerekcipőben jár ez a dolog, nem alakultak ki valódi piaci viszonyok. Szerintem az emberek 90 százalékának most mindegy, melyik társasághoz tartoznak, a lényeg, hogy a megfelelő ellátásban részesüljenek. Az idő majd megmutatja, lesznek-e valamilyen eltérések az állami és a magánbiztosítók között, még nincsen miből választani. Tehát értem az óvatosságot és a törekvést, hogy az államkasszában maradjon a pénz.

Szabó Mária nyugdíjas, Királyhelmec:

Nem tartom helyesnek ezt a kezdeményezést, hisz épp a gyerekek és a nyugdíjasok azok, akik az átlagosnál gyakrabban szorulnak rá az orvosi segítségre és a különböző egészségügyi szolgáltatásokra. Mi történik akkor, ha valakinek a gyógyulása érdekében egy olyan speciális beavatkozásra lesz szüksége, amelyet a kijelölt biztosító nem támogat, egy másik társaság viszont téríti a fölmerülő költségeket? Az illető nem választhat? És ha ezáltal az egészsége, vagy ne adj’ Isten az élete kerül majd veszélybe, ki vállalja a felelősséget mindezért? (jom, buch-, -fm, leczo)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?