<p>Kálmán Imre nagy sikerű operettje, a Marica grófnő lesz a Thália Színház első bemutatója a 2010/2011-es színházi évadban, ma 19 órától „kihelyezett színpadon” láthatja a közönség a Jumbo Centrumban (a volt szakszervezetek háza), Szeredy Krisztina énekművésszel a címszerepben.</p>
A Marica grófnőt mutatja be ma a Thália Színház
A Thália ma esti premierje több szempontból is rendhagyó. Elsősorban azért, mert a darabot eredetileg idei nyári premiernek szánták, és a nyár folyamán többször is szerették volna bemutatni a Rodostói Ház újonnan épített szabadtéri színpadán, tudtuk meg Kolár Pétertől, a színház igazgatójától.
„Ezzel a darabbal szerettük volna »felszentelni«, felavatni az új szabadtéri színpadot, de az időjárás sajnos közbeszólt – mondta. – Azokon a napokon, amikor a Marica grófnő műsoron lett volna, mindig zuhogott. Így mostanáig csupán egyszer mutattuk be a Tháliában, de mivel a mi színházunk kicsi, el kellett távolítani az első széksorokat, hogy a zenekar beférjen. A ma esti lesz az »igazi« bemutató, mivel megfelelő színházi, műszaki körülmények között állíthatjuk színpadra a Jumbo Centrumban, ahol van zenekari árok, s a tánckar és az énekkar is elfér a színpadon.”
Az előadás másik különlegessége, hogy művészi koprodukció eredményeként született: a Thália művészeihez csatlakozott a kassai Állami Színház tánc- és énekkara, valamint zenekara. Ez utóbbit az Állami Színház karmestere, az ukrán Igor Dohovics vezényli. A címszerepet vendégként az érsekújvári származású, a budapesti Operettszínház és az Operaház deszkáin is nagy sikereket arató Szeredy Krisztina alakítja.
A Marica grófnő rendezője Moravetz Levente, akinek nevéhez több sikeres kassai előadás fűződik, mint például a Valahol Európában vagy A dzsungel könyve. Moravetz Levente rendezése minden bizonnyal meggyőzte a hazai színházi embereket, mivel az előadás meghívást kapott a nyitrai Andrej Bagar Színházba és a pozsonyi Szlovák Nemzeti Színházba is.
Kálmán Imre operettjét talán nem kell bemutatni, annyit azonban idézzünk fel a darabbal kapcsolatban, hogy az ősbemutatót 1924-ben tartották a Theater an der Wien színpadán. A közönség el volt ragadtatva tőle, méghozzá annyira, hogy a magyarul Szép város Kolozsvár címmel ismert kettőst már a premiert követő napon hallani lehetett az osztrák főváros utcáin…
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.