London. Lehet, hogy a japán Csikju misszió olyan mérföldkő lesz a Föld belsejének kutatásában, mint Gagarin útja az űrkutatásban.
Utazás a Föld középpontjába
London. Lehet, hogy a japán Csikju misszió olyan mérföldkő lesz a Föld belsejének kutatásában, mint Gagarin útja az űrkutatásban. Bár a Föld középpontjának kutatása ma még a fantázia világába tartozik, egy nemzetközi tudóscsoport nemsokára akár meg is valósíthatja Jules Verne álmát: egy futurisztikus masinával lefúrnak a Földbe 7000 méter mélyre, amely ugyan kevésnek tűnik, de eddig a legmélyebb emberi fúrás a földkéregben alig 2 kilométeres volt. „Megtudjuk, hogy odalent van-e élet. Olyan ez, mintha a Marsra mennénk“ – mondta a jokohamai földkutatási központ igazgatója, aki szerint az expedíció egyik fő célkitűzése összegyűjteni azokat a baktériumokat, amelyek az óceánkéregben élnek. A földkéreg legmegközelíthetetlenebb övezeteiből származó kő és iszap elemzése ugyanis a kutatók reményei szerint segíthet a korábbi évmilliók klímaváltozásainak megismerésében és abban is, hogy felmérhetik: milyen mélységben létezhet az élet valamilyen formája. A mélyfúrást egy több mint 57 tonnás különleges géppel végzik. (pan)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.