Teherán. Iránból Szingapúrba indult tegnap egy fejénél összenőve született, 28 éves sziámi leány ikerpár, hogy egy ottani orvoscsoport elvégezze a szétválasztásukat célzó műtéthez szükséges előzetes vizsgálatokat.
– Sorsdöntő utazásra indulunk, amely meghatározza életünk hátralévő részét – mondta a két fiatal nő.
Sziámi ikrek szétválasztásra várva
– Sorsdöntő utazásra indulunk, amely meghatározza életünk hátralévő részét – mondta a két fiatal nő. Számoljuk a perceket, hogy megvalósulhasson életünk legfőbb álma: két független személyként élhessük további életünket – mondták izgatottan a teheráni repülőtéren. Laleh és Ladan Bidzsani évekkel ezelőtt már gondolt a szétválasztó műtétre, és Németországban 1996-ban alávetette magát az ahhoz szükséges megelőző vizsgálatoknak. A vizsgálatot végző német orvos csoport azonban arra a következtetésre jutott, hogy a szétválasztásukat célzó műtét végzetesnek bizonyulhatna egyikük számára. A német orvosok szerint állapotukat az súlyosbította, hogy az agyuk vérellátását biztosító egyik artériájuk is közös. Nemrégiben felvették a kapcsolatot azzal a szingapúri orvoscsoporttal, amely 1997-ben egy nepáli sziámi ikerpárt választott szét sikeresen, és ez új reményt keltett bennük. Dr. Keith Goh, a szingapúri csoport vezetője semmilyen konkrét ígéretet nem tett, de kijelentette, hajlandó egy újabb átfogó vizsgálatot elvégezni, és azután dönti majd el, hogy – szemben a német orvosok véleményével – megkísérli-e a két fiatal nő szétválasztását. A két fiatal nő gyakran vitatkozik, sokszor nem értenek egyet abban, hogy mit egyenek, olvassanak, mit nézzenek a televízióban, vagy hogyan töltsék szabadidejüket. Bár angolul tudnak, Kuala Lumpurba egy angolul jól beszélő orvostanhallgató kíséri majd el őket. Laleh és Ladan néhány hónapja szerzett jogi diplomát a teheráni egyetemen. Mivel összenőtt állapotuk miatt nem tudták külön-külön megírni az egyetemi felvételi dolgozatot, az iráni kormány ösztöndíjat ítélt meg számukra 1994-ben. Tanulmányaikat hátráltatták a szétválasztási műtéttel kapcsolatos eddig sikertelen kísérleteik, azért tartott számukra a szokásosnál hosszabb ideig a diploma megszerzése.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.