RÖVIDEN NEW YORKBÓL

Még egyszer a Szex és New Yorkról
Azt sokan tudják, hogy az amerikaiak – és velük együtt a világ – hét évadon keresztül követték nyomon a négy New York-i szingli szexuális kalandjairól szóló történeteket a televízióban.

Még egyszer a Szex és New Yorkról

Azt sokan tudják, hogy az amerikaiak – és velük együtt a világ – hét évadon keresztül követték nyomon a négy New York-i szingli szexuális kalandjairól szóló történeteket a televízióban. Azzal azonban már kevesebben vannak tisztában, hogy a Nagy Alma lakói a Szex és New York forgatását megelőzően éveken át olvasták a történeteket egy helyi lapban, Carrie Bradshaw kitalálójának tollából.

A sorozatot a világ 150 országában vetítették, az utolsó rész vetítésekor pedig csak az Egyesült Államokban 10 millióan meredtek egyszerre a televízió képernyőjére, hogy megtudják: van-e jövője Carrie Bradshow-nak és Mr. Bignek. Az egész estés film bemutatójakor már világszerte szingli nagyvilági nők sokasága várja a végkifejletet.

A New York Observerben hetente jelent meg Candace Bushnell rovata, a Sex and the City (a sorozat eredeti címe), saját és barátnői szexuális kalandjairól. ĺrásai 1997-re már olyan népszerűek lettek, hogy könyvben is megjelentette azokat. Egy évre rá az amerikai nézők már a tévében nézhették a sorozat első epizódját.

A sorozatban végül négy főszereplő hölgy, négy különböző karakter kapott helyet, akiknek mindegyike mégis igen szabad életet él az amerikai nagyvárosban. Kapcsolatuk felhőtlen, az őket alakító négy színésznő azonban nem kötött életre szóló barátságot.

A Samantha Jonest alakító Kim Cattrall volt az, aki sokáig hátráltatta a nagyjátékfilm forgatását, a színésznő ugyanis csak akkora gázsiért volt hajlandó kamerák elé állni, amennyiért a főszereplő, Sarah Jessica Parker.

A négy lány között annyira elmérgesedett a viszony, hogy az egyik díjátadó gálán a három másik színésznő együtt, míg Cattrall tőlük külön foglalt helyet. Hogy a Samanthát alakító színésznő végül megkapta-e azt az összeget, amelyre igényt tartott, nem lehet tudni, de bizonyára elégedett, hiszen a film már a mozikban van. (stop)

Harrison Ford szőrtépő reklámja

Fájdalmas beavatkozással demonstrálta testén Harrison Ford, hogy a trópusi esőerdők kiirtása az egész bolygó életét befolyásolja. A közszolgálati reklámfilmet, amelyben gyantával tépik ki a mellszőrzetét, a Lost There, Felt Here (Ott eltűnt, itt éreztük) mottóval meghirdetett nemzetközi környezetvédelmi kampány számára forgatta. Ford, aki a programot útjára bocsátó washingtoni székhelyű Conservation International igazgatótanácsának tagja, ritkán vállal ilyen típusú tévéreklámokat, de ezúttal szó nélkül elfogadta a forgatókönyvet. „Ott voltam, amikor felvették. Valóban fájdalmas volt. Látszott az arcán, hogy nem csak megjátszotta” – árulta el a szervezet vezetője. „Amikor esőerdőket irtanak és égetnek fel, tonnaszámra kerül a széngáz a levegőbe, amit belélegzünk. Az esőerdő minden darabja, amit ott tépnek ki, minket sebez meg” – érvelt a hirdetésben Ford. A környezetvédő szervezet szerint a trópusi esőerdők kiirtása az üvegházhatást előidéző káros gázok legalább 20 százalékát engedi a légkörbe: többet, mint amennyit a világ összes autója, teherautója és repülőgépe. (pan)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?