Szék mint asztalka
Kellemetlen az idő – szinte elkerülhetetlen a megfázás. S aki beteg, az feküdjön, s ha van, aki ágyba viszi az ételét, örüljön. Nincs minden háztartásban „ágyasztal”, de van szék. A rajz tanúsága szerint remekül betölti a tálaló szerepét.
Praktikus megoldások egy fillér nélkül
Kellemetlen az idő – szinte elkerülhetetlen a megfázás. S aki beteg, az feküdjön, s ha van, aki ágyba viszi az ételét, örüljön. Nincs minden háztartásban „ágyasztal”, de van szék. A rajz tanúsága szerint remekül betölti a tálaló szerepét. A támla hátlapja az asztalka, s hogy ne billegjen, a szék első két lábára egy zsámolyt (vagy bármi mást) erősítünk.
Villanygyertyatárolása
A villanygyertyának nem is annyira a felrakása okoz bosszúságot a karácsonyfa díszítésekor, mint inkább a kibogozása. A fenyő likvidálásakor sietve lekapkodjuk a díszeket meg a villanyégőket, de ahhoz már nincs türelmünk, hogy szépen összecsomagoljuk. Ha rászánunk egy kis időt, a következő karácsonyfa-díszítéskor elkerüljük a mérgelődést, és nem töltünk órákat az összegubancolódott zsinór kibogozásával. A füzért letesszük a padlóra, és a középső gyertyánál kezdve összekötjük a szemközti égők között a zsinórokat.
Tárolók – spárgában
Közönséges befőttesüvegek, közönséges spárga. Külön-külön egyik sem nagy szám, de együtt mutatós tárolók. A kisebb-nagyobb befőttesüvegeket szorosan körültekerjük spárgával (a két végén „elbujtatjuk”), díszíthetjük gyönggyel, száraz virággal. Elkészítése oly könnyű, hogy a gyerek is megcsinálja. A képen látható tárgyak kamocsai gyerekek művei.
Ablakszigetelés
A fűtéssel csak akkor tudunk takarékoskodni, ha az ajtók-ablakok jól záródnak. Márpedig a legtöbb házban éppen itt szökik el a meleg. Ablakcserére nincs pénz, legfeljebb az agyonreklámozott gumiszigetelésre – de ez sem hatásos mindig. Marad a pokróc – amit már nagyanyáink is alkalmaztak. Csak hát nem valami üdítő látvány az ablakpárkányra gyömöszölt ócska rongy. A pokróc maradhat, szorosan feltekerjük és becsomagoljuk valamilyen anyagba (függönymaradék, abrosz stb.), a két végét összefogjuk, masnit kötünk rá (nem kell elszabni az anyagot). Ugyanezt a megoldást ajánljuk a bejárati ajtóhoz is. (kop)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.