FOTÓK: Piramisokat láthat a szlovák határtól 400 kilométerre

piramisok - 2024

A szlovák határtól 400 kilométerre lévő rejtélyes piramisok kisebbek ugyan az egyiptomiaknál, de körülbelül 2000 évvel korábban épültek, mint híresebb társaik.

Ezek a különös piramisok a lengyelországi Kujávia-pomerániai vajdaság erdeiben találhatók, nagyjából 400 kilométerre a szlovák határtól. Az építmények körül régészeti emlékhelyet alakítottak ki.

A piramisoknak nem a magasságuk a különleges – ez mindössze kb. 3 méter –, sem pedig a szélességük, ami 6 és 10 méter között mozog. Az igazi érdekességet a hosszúságuk adja. Az építmények, amelyek eredetileg csúcsosak voltak, de az időjárás lekoptatta őket, több száz méteres hosszúságban nyúlnak el a tájban. A legrövidebbek hossza körülbelül 130 méter, míg a leghosszabbak akár 200 métert is elérik.

Egy ilyen piramis megépítéséhez őseinknek körülbelül 1000 köbméter földre, több száz faoszlopra és csaknem 200 köbméter kőre volt szükségük, amelyeket fával erősítettek meg. A legnehezebb sziklák, amelyeket a piramisokhoz használtak, 7–10 tonnát nyomtak. Ez a tény a piramisok építőinek magas szintű építészeti ismereteire és a munka kiváló megszervezésére utal.

Kik építették ezeket a kolosszális építményeket?
Valószínűleg nem a szlávok, hanem inkább a germánok ősei voltak. Ez a népcsoport körülbelül 5000 évvel ezelőtt élt a területen.

A piramisok nagyjából 2000 évvel az egyiptomi piramisok előtt épültek. A helyiek żalki-nak, azaz óriások sírjainak nevezik őket. Míg manapság csak néhány tucat található belőlük az erdők mélyén, a múltban több száz vagy akár ezer is lehetett. A legtöbbet azonban építkezési anyagként szétszedték, vagy más módon megsemmisítették. Csak azok maradtak fenn, amelyek a nehezen megközelíthető erdőkben rejtőztek.

De vajon mire szolgáltak ezek a piramisok?
Az 1970-es évek ásatásai bebizonyították, hogy ezek a dombok valójában sírok. Minden egyes hosszú piramisban mindössze egyetlen emberi csontvázat találtak, egy állva eltemetett férfit.

Egy másik kutatócsoport viszont vitatja ezt, és azt állítja, hogy némelyik piramis szertartások helyszíne vagy rituális tisztelet céljából épült. Mások szerint ezek a közösségek területeit határoló pontok is lehettek.

 

 

Galéria
Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?