<p>Egy jó asszony mindent megbocsát – énekelte Zámbó Jimmy, és nyilván tudta a témáról a magáét ő is, meg azok is, akik könnyes szemmel hallgatták. </p>
Nőverő legények, legénykedő agresszorok
A nők bántalmazása a világ nagy részén elfogadható szociokulturális jelenség, és sokáig nálunk is az volt. Pénz számlálva, asszony verve jó – tartja a magyar mondás, és az áldozatnak is szolgál a népi bölcsesség egy jó tanáccsal: a jó asszony köténye minden rosszat eltakar. Ha pedig mégis panaszkodik, kiteregeti a házi szennyest, azt tartják róla, hogy az asszonyok könnye gonoszságnak fűszerszáma. Ilyen társadalmi szemlélet mellett valóban nehéz a bántalmazott nőknek segítséget találniuk vagy akár csak elhitetniük valakivel, hogy igazat mondanak, és jogos a félelmük, mert nem csak a „szokásos” családi perpatvarról van szó. Az erőszak lassú méreg: minden 4. nőt bántalmaz a férje. Az e heti Vasárnapban elolvashatja azt is, mely családokban gyakoribb az eset; hányan halnak meg évente családon belüli erőszak következtében; segít-e a rendőrség; milyen példát mutatnak a politikusok; hányszor cseng az új segélyvonal; hová telefonálhatnak a bántalmazott nők; mit tehet a kívülálló…
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.