Prága. Megénekeltette a cseh könnyűzene szentélyének számító prágai Lucerna palota nagytermének közönségét az Omega együttes, amely 34 év után csütörtök este lépett fel ismét a cseh fővárosban.
Megénekeltették a Lucernát
Míg a Tízezer lépés felhangzása után úgy tűnt, hogy szinte menetelni fog az egész Lucerna, addig a Léna dallamai a behavazott végtelen szibériai sztyeppéken száguldó szánt idézték fel a többnyire középkorúakból álló nézőknek. Hatalmas ovációt kapott a Nem tudom a neved című szám is, de mindez meg sem közelítette azt a pillanatot, amikor felcsendült a Gyöngyhajú lány, amelyet a csehek ezrei is szinte kívülről tudnak.
A nézőtér először elhallgatott, majd szinte egy emberként dalra fakadt. Magyarul és csehül egyaránt. A slágert ugyanis hatalmas sikerrel Aleš Brichta énekli csehül, s még ma is aránylag gyakran hangzik fel a kereskedelmi rádiókban.
„Éppen itt, a Lucernában léptünk fel 34 éve az új felállításban, s ez a csapat máig együtt maradt“ – mondta újságíróknak a koncert kapcsán Mihály Tamás basszusgitáros.
A nagyszerű hangulatú műsor befejezése után vastaps következett, s a közönség le sem akarta engedni a zenekart a színpadról. Végül az Omega még további két dalt eljátszott, mielőtt búcsút vett volna a Lucernától.
Az Omega prágai fellépésére a Pope Smoked Dope multikulturális program keretében került sor. A koncert megnyitóján, akárcsak három évtizeddel ezelőtt, a Radim Hladík vezette Blue Effect együttes lépett fel.
Az Omega először 1971-ben, a harmadik csehszlovák beatfesztiválon mutatkozott be a cseh közönségnek Prágában, mégpedig hatalmas sikerrel, ahogy azt a korabeli sajtó is bizonyítja. A zenekar számai a hetvenes és a nyolcvanas években ismertek és népszerűek voltak a csehek körében.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.