Valencia. A földi paradicsom a jelenlegi Kurdisztán területén volt, közel Jeruzsálemhez és Szíriához – erre jutott matematikai számításaival egy 15. századi spanyol csillagász és asztrológus.
Kurdisztánban volt az édenkert
„A paradicsom kapuja” címmel kiadott levelet a valenciai egyetem tanárai, Júlia Benavent és Josep Teodoro látta el bevezetővel és jegyzetekkel. Teodor szerint a csillagász a szövegben egy, az Egyenlítőtől északra, az északi félgömb mérsékelt égövének közepén lévő helyre utal, amely ugyan lakható, de emberi lények számára mégsem elérhető. Ez a terület egybeesik a mai Kurdisztánéval. Gerp azzal indokolja elméletét, hogy a paradicsom közel lehetett Jeruzsálemhez és Szíriához, tekintettel arra, hogy az édenkertből kiűzött Ádám Szíriában élt, mielőtt meghalt a ciszjordániai Hebron völgyében.
Gerp levelében meghatározza Jézus Krisztus kereszthalálának időpontját is, szerinte Kr.u. 34. március 25-e volt a passió napja, ugyanakkor a világ teremtését szeptember 21-e és október 1-je közötti időszakra teszi. Júlia Benavent professzor valenciai humanistákról szóló kutatásai során talált rá Gerp levelére: összesen 79, 14–17. századi szerző műveit gyűjtötte össze európai és amerikai könyvtárakból. (pan)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.