Hollywood. Az Oscar-díj átadásán minden sztár – érthető okokból – a lehető legjobb oldaláról akar megmutatkozni, s így a felkészülés, amely már novemberben megkezdődik, igen kemény munkát követel meg, és nagyon sokba kerül.
Hollywood idolokat teremt
Számos kozmetikai cég ajánl a legjobb hollywoodi szállodákban szolgáltatásokat a sztároknak: az Estée Lauder például csakis a legjobb női főszereplőnek és mellékszereplőnek járó díjakra jelölt hölgyeknek kínálja ingyenes, kényeztető programját, amelynek bőrszakértői, sminkművészei, hajstilisztái, masszőrei és körömtechnikusai kívánságra házhoz is mennek, hogy az utolsó simításokat elvégezzék a jelölteken, egyebek között különféle peelingekkel, lézeres kezelésekkel, és legvégül mesterséges barnítóval. Ezután következik a smink és a frizura. Mindez valójában a szakértők hadseregét igényli, hiszen például a szemfesték nem folyhat el, a műszempilla nem eshet le, a rúzs nem mázolódhat el a díjátadást követő, meghatott, netán könnyes pillanatokban sem.
Most van igazán itt az ideje a botoxinjekcióknak is. Akad azonban cég, amely kaviáros szemkrémet kínál, és a hatás kipróbálására valódi kaviárral is hajlandó kezelni a jelölteket. A krém a gyártó szerint igen hatásos, és nem halszagú.
De ezekben a napokban Hollywoodban a gyémántos gyógymasszázs is elérhető azoknak, akiket meghívnak erre: 1,5 millió dollár összértékű 18 karátos – vagyis hatalmas – briliánsokat helyeznek el a test energiapontjain, és ultraibolya fénnyel világítják meg, majd mérik a rezgéseket.
A megfelelő ruhát és cipőt ilyenkorra már mindenki kiválasztotta.
A november óta tartó hatalmas erőfeszítések eredménye „akkor jó, ha egyáltalán nem látszik, mert a rossz plasztikai sebészt arról ismerszk meg, ha valaki a páciense új arcát csodálja“ – véli Joan Rivers színésznő és tévériporter, aki az Oscar-átadást közvetíti az egyik amerikai televíziós állomásnak, s aki 72 éve ellenére még mindig jár plasztikai sebészhez, s az utolsó pillanatban idén is beadat néhány botoxinjekciót. Hogy mindez mire jó? A földkerekségen több milliárd ember követi majd nyomon egyenes tévéadásokban a sztárok bevonulását és a ceremóniát, s az ott készült képek a világ egyetlen újságjából sem maradnak ki. Márpedig már az 1957-ben elhunyt Louis B. Mayer, az MGM nagyhatalmú producere is leszögezte: „Ebben az iparágban idolok teremtéséről van szó, minden más mellékes.“
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.