Amerikai kutatók bebizonyították, hogy az emberi agy másként viselkedik, ha emlékeket készül elraktározni, mint amikor kitörölni akarja őket.
Hogyan formálódik az emberi memória?
Amerikai kutatók bebizonyították, hogy az emberi agy másként viselkedik, ha emlékeket készül elraktározni, mint amikor kitörölni akarja őket. A Massachusetts Institute of Technology (MIT) munkatársai által készített tanulmány szerint az emberi agynak nem ugyanazon részei vesznek részt a különböző adatok tárolásában, illetve törlésében. A bostoni tudósok egészséges férfiakat és nőket vontak be a vizsgálatba. Miközben a jelölteknek különböző szavakat és képeket tartalmazó listákat mutattak, a kutatók felvételeket készítettek a vizsgált személyek agyában lejátszódó folyamatokról. Húsz perccel később a jelölteknek egy-egy kérdőívet kellett kitölteniük. A papíron megjelölt válaszokat a kutatók összevetették az agyi folyamatokról készített felvételekkel. „A felvételeken jól látható az eltérés a memorizáló és a felejtő agy között” – mondta a kutatócsoport vezetője. Véleménye szerint a módszer nagy segítséget jelenthet a jövőben az olyan betegségek – egyebek mellett az Alzheimer-kór – korai azonosításában, amelyek az emlékezet és a tanulási képesség elvesztésével járnak.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.