Párizs/Nederland. Lehet, hogy Amerikába „költözik” a lefagyasztott francia házaspár, miután a saumuri bíróság a múlt héten úgy döntött, hogy francia földön nem nyughat tovább a jégben, s a földben a helye. Az ítélet hallatán egy coloradói polgármester felajánlotta, hogy menedéket nyújt a párnak.
Feltámasztásig jegelve?
A Loire-vidéki Nueil-sur-Layon kastélyának kriptájában 18 éve várja jégbe fagyva a földi feltámadást, illetve feltámasztást a várúr 48 évesen elhunyt felesége, Monique Leroy. Hűséges férje, doktor Raymond Martinot biológus annak idején azért helyezte hitvese holttestét a családi kriptában felállított, mínusz 60 fokos hideget gerjesztő rozsdamentes hűtőládába, mert rendíthetetlen meggyőződése volt, hogy a tudomány rövidesen képes lesz imádottját újra életre kelteni.
Idén februárban aztán a 80 éves kort megélt Martinot doktor is jobblétre szenderült. De utolsó percéig hitt abban, hogy ha testét nem szolgáltatja ki a földi férgeknek, van reménye a feltámadásra. Mármint itt, a földi árnyékvilágban. Végrendeletében meghagyta fiának, hogy őt magát is néhai felesége mellé „temessék” – a fridzsiderbe. Fia teljesítette végakaratát, s ezzel elkezdődött Martinot doktor halál utáni kálváriája. 24 nappal az orvos elhunyta után a saumuri döntőbíróság a helyi prefektúra megkeresésére határozatban mondta ki, hogy véget kell vetni a kastélyban uralkodó „illegális állapotoknak”, Martinot-t és feleségét a francia törvények előírásai szerint kell örök nyugalomra helyezni. Fia eldöntheti, hogy szülei felengedett holttestét földbe temeti, vagy elhamvasztja. Harmadik variáció az érvényben lévő rendelkezésekben nem szerepel.
Az ítélet váratlanul érte az ifjú Rémy Martinot-t. A „kastélykripta titka” annyira közismert volt, hogy a vidékre ellátogató turistacsoportok évek óta programszerűen keresték fel a helyi látványosságot. Maga Raymond Martinot kalauzolta el őket az ősi sírboltba, s lebilincselően tudta előadni Vernétől kölcsönzött ötletének tudományos megalapozottságát.
18 évig senki nem bolygatta a helyzetet, pedig az elöljáróságon eddig is tudták, hogy az orvos annak idején csak arra kért engedélyt, hogy saját magánbirtokán és ne köztemetőben helyezhesse el az elhunyt kedves földi maradványait, de mélyhűtésről nem volt szó.
Fia viszont a semmitőszékig is hajlandó elmenni, hogy eleget tegyen apja végakaratának. Egyelőre úgy látja, hogy a saumuri ítélet csatavesztés, de a háború még nem dőlt el. És lehet, hogy neki lesz igaza. Egy amerikai kisváros, a Colorado állambeli Nederland polgármestere a napokban felajánlotta, hogy a „feltámadásig” menedéket nyújt a fantáziátlan francia törvények által elporladásra ítélt párnak. Amerikában nem tiltják az örök élet reményének jegelését. A nederlandiak pedig különös rokonszenvvel viseltetnek az élet szerelmesei iránt. 1989-ben egy norvég mélyhűtöttet fogadtak be.
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.