Blues, folk, jazz és sanzon, zsidó, cigány és persze magyar dallamok. A királyhelmeci származású színész és énekes ismét a fővárosban lép fel. Koncerttippünk a hétre.
Pozsonyban ad koncertet Tóbiás Szidi
![kép](/sites/default/files/styles/image_16_10_w400/public/lead_image/2025-02/tobias-szidi.jpg.webp?itok=cIovnaak)
Nemrégen jelent meg legújabb lemeze Okná dokorán címmel: a tavaly novemberben debütáló album Tóbiás Szidi nyolcadik lemeze. A kezdetek óta – első önálló lemeze 2001-ben jött ki Divý mak címmel, ezt követte két évvel később a Punto Fijo, majd öt évre rá a Pod obojím – végigkoncertezte Csehországot, Morvaországot és Szlovákiát. Ahogy előző lemezein, ezúttal is állandó zenésztársaival dolgozott együtt: Milan Vyskočáni áll az album zenei oldala mögött, míg a dalszövegeket Peter Lipovský szerezte.
A koncerten Milan Vyskočáni zongorán és gitáron kíséri Tóbiás Szidit, Marcel Buntaj dobon, Andrej Gál csellón, Belicza Tamás basszusgitáron, Ján Slezák szaxofonon és fuvolán, Filip Krišš pedig harmonikán játszik.
Mikor és hol: február 16., vasárnap 19.00 – Pozsony, V-klub – belépő: 25 euró
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.