<p>Péntek délig csaknem 15 ezer szavaztak a Budapest portálon arra, melyik fővárosi közterületet nevezzék el Elvis Presley amerikai énekesről; a legtöbb voksot eddig a Margit híd budai hídfője melletti terület kapta - közölte Schmidt Gábor főszerkesztő az MTI megkeresésére.</p>
Elvis Presley tér Budapesten?
Az önkormányzat hivatalos oldalán szerdán 11 órakor kezdődött a szavazás; a polgárok 12 budapesti, eddig névtelen közterület közül választhatnak március 15-éig.
Eddig messze a legtöbb szavazatot a II., Margit híd budai hídfő kapta, összesen 3564-et; ez azt jelenti, hogy csaknem minden negyedik voksoló a forgalmas Duna-parti téren kíván emléket állítani az rock and roll királyának.
Népszerű még a szavazók körében a XII. kerületi Alkotás utca-Csörsz utca kereszteződése (a MOM Park előtti tér), valamint a VIII-IX. kerületi Ferenc körút-Üllői út kereszteződése; előbbire 2359, utóbbira 2060 szavazat érkezett.
A Budapest portálon úgy alakították ki az összesítő rendszert, hogy minden számítógépről csak egyetlen voksot tudjon fogadni.
Tarlós István főpolgármester szerdán jelentette be, hogy Elvis Presley-ről neveznek el teret, illetve útkereszteződést Budapesten, és díszpolgárrá is avatják.
Tarlós István elmondta, az amerikai énekes emlékét azért akarja megőrizni a magyar főváros, mert Elvis Presley az 1956-os forradalom idején kiállt a magyarok mellett; 1957 januárjában egy televíziós műsorban a Béke a völgyben (Peace In The Valley) című dal éneklésekor műsorvezetőjével arra kérte a nézőket, adakozzanak a nehéz helyzetbe került magyaroknak, és küldjenek nekik csomagokat.
A főváros vezetése javasolja azt is, hogy Elvis Presley-t a magyarországi forradalom eszméivel való őszinte együttérzéséért, az országban esett áldozatok megsegítése, illetve a forradalom eseményeinek amerikai népszerűsítésében vállalt kiemelkedő szerepéért (post mortem) Budapest díszpolgárává avassa.
A főpolgármester akkor jelentette be azt is, hogy a márciusi közgyűlésen "csomagban" módosítaná több közterület elnevezését, ugyanakkor le kívánja venni a díszpolgárok listájáról Sztálint, Haynaut és Bachot (osztrák belügyminiszter az 1848-49-es magyar szabadságharc leverése után).
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.