<p>Nehéz tanévet zárnak a szlovákiai pedagógusok, és az oktatási miniszter terveiből arra lehet következtetni, hogy még nehezebbnek néznek elébe. A kormányalakítás óta eltelt egy év alatt folyamatosan azért bírálták Dušan Čaplovičot, mert késett a beígért reformja, de látva, mire készül, az érintettek joggal gondolhatják azt, hogy jobb volt, amikor nem csinált semmit. </p>
Egy zűrös tanév véget ért – mit ígér a következő?
Az első nagy ötlete, amely nemcsak a pedagógusoknál, hanem a szülőknél is kiverte a biztosítékot, hogy az alapiskolai osztályokban növelni kell a létszámot. Az alsó tagozatosokban 28 gyermek lehetne (eddig elsőben 22, másodiktól negyedikig pedig 25 volt engedélyezve), a felső tagozaton pedig 28-ról 30-ra emelték a felső határt, ráadásul a szeptembertől érvényes törvény szerint szükség szerint még a törvényben meghatározott keretszám is növelhető hárommal. Így az alsó tagozaton akár 31, a felsőn pedig 33 fős osztályok is lehetnek. Mivel egyre kevesebb a gyermek, az intézkedésre nyilvánvalóan nem azért van szükség, hogy mindenkit beiskolázhassanak. További részletek a már kapható Vasárnapban: Kiket érint legfájdalmasabban a kisiskolák megszüntetése és összevonása? Mekkora az átlagos osztálylétszám azokban az országokban, ahol az oktatás jól működik? Ki dönt majd a szülők helyett, melyik iskolába küldik gyermeküket? Idegen nyelvek helyett több matematika?
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.