Csináljuk magunk!

Pozsony. A legbiztosabb megoldásnak az számít, ha házunk hőszigetelését valódi mesteremberekkel végeztetjük el, az utóbbi időben azonban a mesterekkel is egyre több a probléma.

Pozsony. A legbiztosabb megoldásnak az számít, ha házunk hőszigetelését valódi mesteremberekkel végeztetjük el, az utóbbi időben azonban a mesterekkel is egyre több a probléma. A házak hőszigetelése iránti kereslet növekedésével ugyanis a szakembereknek is egyre több a munkájuk, így a jobb mesterekre akár hónapokig is várnunk kell. Természetesen vannak olyan mesterek is, akik azonnal rendelkezésre állnak, ezek azonban nem minden esetben képesek elvégezni a munkát úgy, hogy az számunkra minőségileg is megfeleljen. Mit tegyünk akkor, ha ezek fényében úgy döntünk, hogy a munkát magunk végezzük el?

Először is ki kell választanunk a nekünk legmegfelelőbb anyagot. Hőszigetelő anyagok vásárlását ne az árak utáni érdeklődéssel kezdjük, hanem pontosan fogalmazzuk meg önmagunknak, vagy beszéljük meg szakemberrel, hogy mit, hol és hogyan akarunk hőszigetelni. A cél pontos meghatározása leszűkíti a szóba jöhető anyagok körét. Ne csak a hőszigetelő anyag árát, hanem a vele készülő teljes szerkezet anyag és munkadíját vegyük figyelembe a döntésünk előtt! Manapság az ára miatt az egyik legkedveltebb szigetelőanyagnak a polisztirol számít. Az erre alkalmas polisztirolt két vonallal, egy zölddel és egy feketével, jelölik, és a csomagoláson ott kell lennie az „SF” jelnek is. Mint egyszerű ügyfél többet fizetünk az alapanyagért, mint a cégek vagy a nagyobb tételben vásárló vállalkozók. Ezért ha van ismerős mesteremberünk, nem árt megkérni, hogy ha ilyet vásárol, akkor ránk is gondoljon. Egy négyzetméteren így akár 20 koronát is megtakaríthatunk. Hasonló a helyzet azonban a ragasztóval, a hálóval és a többi alapanyaggal is. A polisztirolhoz speciális ragasztó is kell, amit többnyire 25 kilós csomagolásban árulnak, és amit vízzel kell oldani. A polisztirolt a megtisztított falra kell ragasztani, és később még speciális műanyag fogantyúkkal is odafogatni. Fontos, hogy a polisztirolt néhány centiméterrel a fűtött helyiség fala alatt erősítsük oda. A polisztirolra műanyag hálót feszítünk ki, amire jön még a vakolat. (t, mi)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Korábbi cikkek a témában

Ezt olvasta már?