Bond, a reklámügynök

London |

<p>Több klasszikus mondat kimarad az új Bond-filmből, a bújtatott reklám területén viszont hű marad a hagyományokhoz a 007-es ügynök, aki több terméket és szolgáltatást népszerűsít, mint bármelyik korábbi kalandja során.</p>

James Bond-film nincs a klasszikus bemutatkozás nélkül, de a Quantum of Solace című legújabb moziban ezt nem hallani. „A nevem Bond. James Bond.” egyszerűen kimaradt, a két tőmondat nem hangzik el Daniel Craig szájából a magyar mozikba november 13-án kerülő filmben.
A 007-es ügynök Martinit sem a szokásos módon, „rázva, nem keverve” rendeli. A filmbe csempészett reklámokból és a James Bond-imázsra épített marketingakciókból viszont a várakozások szerint minden korábbinál több lesz.
Daniel Craig kaszkadőr nélkül vállalta az új James Bond-film legveszélyesebb jeleneteit is
Az eddigi csúcsot a 2002-es Halj meg máskor (Die Another Day) tartja, amelyben húsz világcég mutatta be valamilyen termékét. Cserébe becslések szerint összesen 44 millió fontot (15 milliárd forint) fizettek, a kritikusok pedig a Vásárolj máskor (Buy Another Day) gúnycímet adták a filmnek a sok burkolt reklám miatt. A következő Bond-filmnél az alkotók kissé visszavettek; csupán hat cég reklámozott, a szakma szerint összesen 36 millió fontért.
A Quantum csendje viszont újra visszatért a „gyökerekhez”, és minden eddiginél több reklámot zúdít a filmnézők nyakába. A londoni The Times a termékelhelyezésből származó bevétel az 50 millió fontot is elérheti. A Ford például a premierhez időzítve vezeti be a Ka modell új változatát, amelyet az aktuális Bond-lány, Olga Kurylenko vezet a filmben, James Bond mobilja pedig a Sony Ericcson legújabb készüléke, a C902 Cybershot, amely ugyancsak a bemutatóval egy időben kerül a boltokba.
A 106 perces filmben feltűnő márkák között van továbbá az Aston Martin, a Coca Cola, a Heineken, az Omega, a Smirnoff, a Virgin Atlantic és az Ocean Sky. Ez utóbbi egy brit repülőgép-kölcsönző vállalat, amely a The Independent szerint öt gépet bocsátott egy hétre a Bond-filmeket gyártó brit Eon Productions rendelkezésére. A rendes bérleti díj óránként ötezer font, az ügylet értéke így nagyjából 600 ezer font lehet. Cserébe a cég logója nyolc alkalommal tűnik fel a filmben.
„A cégek versengenek egymással és figyelemre méltó összegeket hajlandóak áldozni azért, hogy beszállhassanak egy Bond-filmbe” – mondta Andy Payne, az Interbrand amerikai tanácsadó cég kreatív igazgatója. „Egy olyan vállalat esetében, mint az Ocean Sky nagyon hasznos befektetésnek tűnik, hogy egy hétre kölcsönadták a gépeiket, hiszen cserébe a James Bond márkával kapcsolódik össze a nevük és az egész világ megismeri őket” – tette hozzá. (MTI)

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?