Az ágyi poloskát (Cimex lectularius) hívják még csimasznak, palackának is. A környezetünkben előforduló rovarok közül talán ezt utáljuk a legjobban. A nőstény 6, a hím 5 mm, az utóbbi potroha aránytalan.
Elterjedt az egész földön, s nemcsak az ember, hanem a háziállatok vérét is szívja.
Ágyi poloska
Elterjedt az egész földön, s nemcsak az ember, hanem a háziállatok vérét is szívja. Mint a legtöbb parazitának, az ágyi poloskának a szárnya is elcsökevényesedett. Színe világosbarna, mely a vérszívás után sötétre, vörösesbarnára változik. A nősténynek, hogy petéit lerakhassa annyi vért kell szívnia, hogy testsúlya legalább a kétszeresére növekedjék. Teste szőrös és erősen lapított, így könnyen elbújik a legkülönbözőbb repedésekben. Csak éjszaka merészkedik elő, amikor a test által kisugárzott hő érzékelésével találja meg áldozatát. Igen kellemetlen vérszívó, a sebbe bocsátott nyál hatására szúrása nyomán a bőr felhólyagosodik, esetenként be is gyullad.
A modern higiénia elterjedésének köszönhetően tájainkon jelentősen visszaszorult. Az ellene való védekezésnél a legfontosabb szempont: a gondosan, rendszeresen takarított lakásokban nem tud elszaporodni!
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.