A varacskos disznókat exportálják, ugye?

Nairobi. Ugyancsak merész gondolat arra számítani, hogy néhány zebra és gnú fejében tagságot lehet elnyerni az ENSZ Biztonsági Tanácsában. A kenyai kormány azonban mindenesetre megpróbálta.

Nairobi. Ugyancsak merész gondolat arra számítani, hogy néhány zebra és gnú fejében tagságot lehet elnyerni az ENSZ Biztonsági Tanácsában. A kenyai kormány azonban mindenesetre megpróbálta. Az elkövetkező hetekben állítólag 175 állat – köztük vízilovak, zsiráfok és varacskos disznók – teszi meg a mintegy hétezer kilométeres utat Ázsiába.

„Nagyon hálásak lennénk, ha Thaiföld támogatna bennünket abban az igyekezetünkben, hogy az ország az ENSZ Biztonsági Tanács tagja lehessen” – mondta Mwai Kibaki kenyai elnök thaiföldi látogatóknak, akik azért érkeztek Nairobiba, hogy nyélbe üssék a szafári-üzletet. Kenya a legszívesebben a szokásos diszkrécióval intézte volna az egészet. „Dubai és az Egyesült Államok állatkertjeiben szintén találhatók afrikai sztyeppékről származó állatok. Mit gondolnak, vajon honnan kerülhettek oda?” – fecsegte ki Ali Mwakwere kenyai külügyminiszter állatvédők előtt, akik aggodalmukat fejezték ki az exportra kiszemelt vadállatok miatt, s felhívták a figyelmet arra, hogy Délkelet-Ázsia mindig is a veszélyeztetett állatfajokkal kereskedő csempészek paradicsoma volt. Csak nemrég derült fény arra, hogy négy illegálisan befogott kameruni gorillát adtak el egy malajziai állatkertnek.

A szóban forgó 175 állat eddig a látszólag végtelen kenyai természetben élt, ám ezentúl a thaiföldi miniszterelnök szülőfalujának szafári parkjában lesz kénytelen élni. Kenya ettől többek közt azt reméli, hogy thaiföldiek az eddiginél nagyobb számban látogatják majd a szafári parkokat, ahol megízlelhetik az afrikai vadon zamatát. Azt azonban hangsúlyozta a kenyai kormány, hogy a híresztelésekkel ellentétben nem exportálnak elefántokat, oroszlánokat és más védett állatfajtákat Thaiföldre.

Nem világos, mit remélhet Kenya még Thaiföldtől amellett, hogy az támogatja az igen valószínűtlen kenyai BT-tagság megszerzését. A média fél millió dollár körüli öszszegről vél tudni. A vadállatok védelméért felelős kenyai hatóság korábbi igazgatója, Richard Leakey Kenya szomorú napjáról beszélt és úgy vélekedet, hogy „az üzletnek szaga van”: rémisztő dolog állatkertbe zárni a szabad természethez szokott állatokat.

Hozzászólások

Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.

Kedves olvasó!

Valószínűleg reklámblokkolót használ a böngészőjében. Weboldalunkon a tartalmat ön ingyenesen olvassa, pénzt nem kérünk érte. Ám mivel minden munka pénzbe kerül, a weboldalon futó reklámok némi bevételt biztosítanak számunkra. Ezért arra kérjük, hogy ha tovább szeretné olvasni a híreket az oldalunkon, kapcsolja ki a reklámblokkolót.

Ennek módját az “ENGEDÉLYEZEM A REKLÁMOKAT” linkre kattintva olvashatja el.

Engedélyezem a reklámokat

Azzal, hogy nem blokkolja a reklámokat az oldalunkon, az újságírók munkáját támogatja! Köszönjük!

18+ kép

Figyelem! Felnőtt tartalom!

Kérjük, nyilatkozzon arról, hogy elmúlt-e már 18 éves.

Támogassa az ujszo.com-ot

A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!

Ezt olvasta már?