A bébikenguruk belében lévő ecetsav-baktériumok sikeresen helyettesítették a metánképző mikrobákat.
A kenguruszéklet lelassíthatja a globális felmelegedést
A klímaváltozás egyik fő okozója a metánszennyezés, melynek mértékét a vöröshús-fogyasztásunk minimalizálásával lennénk képesek csökkenteni. A szennyezéshez ugyanis a tehenek metánban gazdag szellentése is hozzájárul. A Washington Állami Egyetem tudósai szerint a bébikenguruk ürüléke lehet megoldás a problémára.
Amikor Birgitte Ahring, a kutatás vezetője megtudta, hogy a kenguruk belében nem metán-, hanem ecetsavtermelő baktériumok vannak, nagy reményeket kezdtek fűzni az állatokhoz. Miután azonban a kengurukból mintát vettek, kiderült, hogy az ecetsavtermelés csupán a fiatal egyedekre jellemző, a felnőttekre már nem.
A kutatócsoport a bébikenguruk ürülékéből készített mikrobakultúrával tesztelte egy szarvasmarhagyomor mását. Az kísérlet sikeresnek bizonyult: az ecetsavbaktériumok több hónapig helyettesítették a metántermelő mikrobákat.
A kutatók remélik, hogy hamarosan valódi teheneken is tesztelhetik majd a fejlesztésüket.
(24.hu, cszs)
Támogassa az ujszo.com-ot
A támogatásoknak köszönhetöen számos projektet tudtunk indítani az utóbbi években, cikkeink pedig továbbra is ingyenesen olvashatóak. Támogass minket, hogy továbbra is függetlenek maradhassunk!
Kérjük a kommentelőket, hogy tartózkodjanak az olyan kommentek megírásától, melyek mások személyiségi jogait sérthetik.